Whatsapp mesajlarımı başkası okuyabilir mi?

Merhaba bi sorum olacaktı cevap verirsensiz gercekten çok sevnirim. Whatsapp mesajlarmızı üçüncü kişiler görebilir mi misal karşı taraf bana yazıyor benim yerime o mesaja bakıp görldü atabilir mi bana gelen bir mesaja üçüncü kişiler?

kullanici906536 kullanici906536 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhabalar. Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil. Bu yapılması mümkün olan bir şey değil. Hatta Whatsapp yönetimindeki birisi bile sizin mesajlarınıza erişemez. Çünkü bu mesajlar çözülemeyecek şekilde Whatsapp tarafından şifreleniyor. Bir kişinin sohbet ekranını açıp sohbetin en yukarısına çıktığınızda sarı bir kutu içinde Whatsapp'ın bu mesajları şifrelediğine dair bir bilgilendirme yazısı görebilirsiniz. İçiniz rahat olsun.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      Çok sağol allah razı olsun bazen bakıyorum ben görldü atmadm halde mesjlarm oknms yanlşlkla ben atıyorum demekki dedinz gibi biri girp görüldü filan atamaz ne bilyim boyle casus siteleri filan mspy gibi şeyler yada bi hacker bilemi bu islemi yapamaz

      kullanici906536 kullanici906536 (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Telefonunuza erişimi olmayan birisi mesajlarınıza hiçbir şekilde ulaşamaz veya mesajlarınız ile ilgili bir işlem gerçekleştiremez. Sadece telefonunuzda bir trojan virüsü varsa bu mümkün. Ancak bu ihtimal yok denecek kadar az. Sizin yaşadığınız sorunun sebebi Whatsapp kaynaklıdırlar. Bazen bana da oluyor, bunun sebebi ise Whatsapp’ın mesaj algılama sistemi ile ilgilidir diye düşünüyorum. xbedirhanx 2 yıl önce
      • Pekki ben baya endişe içindeyim sizn dedinz gibi böyle bir yazlımlar varsa var oldnu nasıl anlarm kaldirirm ben sacma yerlere girmem etmem iki tane oyn vardr birde wp cihazda kotü siterle girmıyorum dikkat ediyorum bazen oknmş oluyor mesjlar benim kendmi yanlşlkla görldü atıyorum yoksa birimi var atıyor telfnmda yazlmlar varsa benim yerime gorldü ata bilrimi karsı tarafa ata bilrse demkki biri var ben bunu nasl kaldirrirm anlarm lütfen yardm edin kullanici906536 2 yıl önce

      Telefonuna erişimi olmayan, Whatsapp Web'ie erişimi olmayan kimse senin Whatsapp mesajlarını okuyamaz.

      Elbette telefonunda casus yazılım yoksa. Telefonunda casus yazılım varsa o zaman Whatsapp yazışmaların dahil tüm verilerini başkası görebilir.

      Telefonunda casus yazılım varsa, bu casus yazılımı yükleyen kişi, sen telefonda neler yapabiliyorsan hepsini yapabilir. Sanki telefon elindeymiş gibi tüm işlemleri gerçekleştirebilir.

      Casus yazılım dediğimiz şey zaten telefonun uzaktan kullanılmasına olanak sağlayan bir yazılım.

      murat murat (12492)