Whatsapp otomatik indirme nasıl kapatılır?

Whatsapp otomatik indirmeyi nasıl kapatırım?

Whatsapp gelen dosyaları otomatik indirmeyi nasıl kapatırım?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Whatsapp son dönemim en popüler mesajlaşma uygulaması olarak markette tepedeki yerini almış durumda. Pek çok rakip mesajlaşma uygulamasına rağmen en yaygın kullanılanın Whatsapp olduğunu söylemek yanlış olmaz.

    Whatsapp sadece metin mesaj göndermek için değil, aynı zamanda fotoğraf, video, ses dosyası vb. gibi dosyalar göndermeye de yarar. 2 ay önce gelen güncelleme ile .pdf .doc gibi dosya uzantılarına da destek vermeye başladı.

    WhatsApp'tan belge (.pdf, .doc, .xlx) nasıl gönderilir? linkinden de belge göndermek hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

    Bu kadar dosya alışverişi olan bir uygulama olunca bazı kullanıcılar otomatik indirme özelliğinden muzdarip olabiliyor. Veri bağlantısı ile internet üzerindeyken istemediğimiz dosyaların otomatik şekilde indirilmesi, internet kotamızı doldurabilir hatta yüksek faturalarla karşılaşmamıza neden olabilir.

    Whatsapp üzerinden gelen dosyaların, bağlı olduğumuz internete göre indirilip indirilmeyeceğini ayarlamak mümkün. Örneğin yalnızca wifi üzerinden internete bağlıyken dosya indirmesini otomatik şekilde yapmayı ayarlayabilirsiniz.

    Whatsapp otomatik indirme nasıl kapatılır?

    1. Whatsapp uygulamasını açın.

    2. Whatsapp uygulamasında Ayarlar bölümüne girin.

    3. Veri kullanımı başlığına tıklayın.

    4. Bu kısımda otomatik indirme ile ilgili ayarı yapabilirsiniz.

    Bu işlemlerden sonra Whatsapp otomatik indirme veri kullanımında iken kapatılmış olacaktır.

    damlakoc damlakoc (1391)