WhatsApp parmak izi kilidi nasıl yapılır? - iPhone

iPhone'da WhatsApp Touch ID nasıl ayarlanır?

WhatsApp parmak izi kilidi iPhone'da nasıl yapılır?

WhatsApp parmak izi kilidi nasıl ayarlanır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp parmak izi kilidi iPhone kullanıcılarına geldi. Eğer Touch ID özelliğine sahip olan bir iPhone'unuz varsa, artık bunu WhatsApp'a girmek için de kullanabilirsiniz.

    WhatsApp parmak izi kilidi (Touch ID) nasıl ayarlanır?

    WhatsApp'a Touch ID eklemek çok basittir. Aşağıdaki adımları takip edin.

    1. Adım: WhatsApp'ı açın ve Ayarlar'a girin.

    2. Adım: Ayarlardan Hesap bölümüne girin.

    3. Adım: Sonra Gizlilik bölümüne girin.

    4. Adım: Buradan sayfayı aşağı kaydırdığınızda "Ekran kilidi" diye bir seçenek göreceksiniz, buna tıklayın.

    whatsapp ekran kilidi iphone

    5. Adım: Ekran kilidi bölümüne girdiğiniz zaman "Touch ID iste" özelliğini göreceksiniz. Bu özelliği aktif hale getirin.

    whatsapp touch id

    Şimdi burada sizin için önemli olan birkaç tane ayar var. Parmak izi kilidinin, WhatsApp'ı kapattıktan sonra ne zaman devreye girmesini istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

    • Anında: Bunu seçerseniz, siz WhatsApp'tan çıkar çıkmaz parmak izi kilidi devreye girer.
    • 1 dakika: Bunu seçerseniz WhatsApp'ı kapattıktan 1 dakika sonra parmak izi kilidi devreye girer.
    • 15 dakika: WhatsApp'ı kapattıktan 15 dakika sonra parmak izi kilidi devreye girer.
    • 1 saat: WhatsApp'ı kapattıktan 1 saat sonra parmak izi kilidi devreye girer.

    Bütün işlemler bu kadar. "Touch ID iste" özelliğini aktif hale getirdiğiniz zaman WhatsApp'a parmak izi kilidi eklenmiş olacak.

    Parmak izi kilidi eklendikten sonra iPhone'da WhatsApp'ı açarken bu ekranla karşılaşacaksınız.

    whatsapp için touch id

    Önemli Not: Telefonunuzun kendisinde Touch ID özelliği yoksa WhatsApp'a parmak izi kildi ekleyemezsiniz. Örneğin iPhone 5 kullanıcıları WhatsApp'a parmak izi kilidi ekleyemezler.

    omercik omercik (9418)