WhatsApp ses kaydı kilidi nedir? WhatsApp Ses kaydı kilidi nasıl kullanılır?

WhatsApp ses kaydı kilidi nedir?

WhatsApp ses kaydı kilidi kullanımı hakkında bilgi verir misin?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WhatsApp ses kaydı kilidi nedir?

    Normalde WhatsApp'ta birine ses gönderirken o sohbet ekranındaki ses ikonuna basılı tutmamız gerekiyordu ve elimizi o tuştan çekersek ses kaydı direkt gönderiliyordu. WhatsApp artık bu olayı biraz geliştirdi ve ses kaydı kilidi işlevini devreye soktu.

    Şöyle ki ses ikonuna basılı tutmaya başladıktan sonra küçük bir ikon belirip parmağımızı yukarı kaydırmamız gerektiğini söylüyor. Parmağımızı yukarı kaydırınca da ses kaydı orada sabitlenmiş oluyor ve artık ses ikonuna basılı tutmamıza gerek kalmıyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Güzel bir çözüm olmuş bence, yanlışlıkla 1 saniyelik sesler gönderdiklerim oluyordu :)

      ismailsarp ismailsarp (6010)