WhatsApp sesli arama özelliği nasıl aktif edilir?

WhatsApp'in yeni özelliği sesli arama nasıl aktif edilir?

WhatsApp ile sesli arama nasıl yapılır?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WhatsApp sesli arama özelliği nasıl aktif edilir?

    [Güncelleme] 1 Nisan 2015

    Android cihazlar için şuanda son sürüm WhatsApp ile tüm cihazlarda sesli arama aktif edilmiştir.

    WhatsApp son sürümü buradan indirebilirsiniz

    Güncelleme öncesi:

    WhatsApp şuan için tüm android telefonlar için aktif değildir. IOS cihazlar için yani iPhone'lar için bu özellik Nisan 2015 içinde aktif edilecek.

     Fakat bu özellik yine tüm IOS cihazlarda olmayacak.  WhatsApp sesli arama özelliğini tam anlamıyla kullanıma açmadı. Hâlâ geliştirme sürecinde olan bir özellik bu sebepten aşağıda anlatılan WhatsApp sesli arama özelliğini aktif etme zaman zaman çalışmayabilir. WhatsApp bazen sesli arama özelliğini duraklatabiliyor.

    WhatsApp sesli arama özelliğini aktif etmek için whatsApp sitesinden yeni sürümü indirmek gerekiyor.

    WhatsApp sürüm  2.11.557 buradan indirilerek sesli arama özelliği kullanılabilir.

    WhatsApp sesli arama özelliği hâlâ tam anlamı ile aktif değil. Bazı kullanıcılar sesli arama özelliğie sahip oldular.

    Sizin de sesli arama özelliğina sahip olabilmeniz için WhatsApp sesli arama özelliğine sahip birinin sizi araması gerekiyor.

    WhatsApp sesli arama özelliğinin kullanılabilmesi için karşı tarafında yeni sürüme sahip olması gerekiyor.

    Şuan için IOS yani iPhone cihazlar için WhatsApp sesli arama özelliği yok. İlk aşamada bu özellik sadece Android cihazlarda olacak.

    Sesli arama özelliği daha sonra IOS cihazlara da gelecek.

    Ayrıca yeni sürüm WhatsApp Android Google Play üzerinde henüz yer almıyor. WhatsApp sitesi üzerinden uygulama indirilmeli ve kurulmalı.

    WhatsApp sesli arama özelliği Android 2.1 sürümü üzeri Android cihazlarda çalışıyor.

    WhatsApp sesli arama özelliği nasıl aktif edilir?

    1. Son sürüm WhatsApp buradan indirin.
    2. WhatsApp sesli arama özelliği olan bir kullanıcı bulun. Bu özellik rast gele bazı android kullanıcılarında açıldı. Çevrenizde sanslı birileri varsa onlardan sizi aramalarını rica edin.
    3. WhatsApp tarafından yapılan cevapsız çağrı işe yaramıyor. Bu sebepten en azından bir kaç saniye whatsapp çağrısı cevaplanmalı.
    4. Eğer bu arama başarısı olursa WhatsApp içinde Calls (aramalar), Chats (konuşmalar),Contacts(kişiler) şeklinde 3 sekme olacaktır.
    5. Yukarıda da bahsettiğim gibi bu özellik henüz deneme aşamasında. WhatsApp yetkilileri zaman zaman bu hizmeti durdurabiliyorlar.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Kardeş bilgisayara yükledim ben bluestacks'la.Arıyorum ama hemen kapanıyo.Acaba bilgisayardan mı olmuyo? Sadece telefondan mı oluyo bilemiyorum.

      ysin ysin (1)