WhatsApp .Shared nedir?

Telefonumda dosyalar uygulamasında WhatsApp klasörü içinde .Shared diye bir klasör var. Bu klasör ne anlama geliyor?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp .Shared klasörü WhatsApp üzerinden aldığınız resim, video vs. medyaların önbelleğini içeren bir klasördür. Ben sildiğimde herhangi bir zararı olmadı, mesajlarım gitmedi.

    WhatsApp .Shared ne işe yarıyor?

    Araştırdığıma göre, birisi size WhatsApp'tan medya (fotoğraf, video gibi) gönderdiği zaman onlar şifreli olarak öncelikle bu .Shared klasörüne düşüyor. WhatsApp uygulaması o medyaların şifresini çözdükten sonra siz onları normal fotoğraf olarak görebiliyorsunuz.

    Tabii bu bizim fark etmeyeceğimiz kadar kısa sürede gerçekleşiyor. WhatsApp .Shared klasörünün bir zararı yok aslında, telefonunuzda durabilir.

    omercik omercik (9418)