WhatsApp silinen mesajları kurtarma | 2019

WhatsApp silinen mesajları geri getirmek mümkün müdür? WhatsApp silinen mesajları nasıl geri getirilir?

omercik omercik (9418)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp silinen mesajları geri getirmek, teknik olarak mümkündür. Silinen mesajları kurtarma işlemini WhatsApp'ın kendi içinde yer alan bir özellik sayesinde yapabiliriz. Silinen mesajları görme resimli anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

    WhatsApp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

    Silinen mesajları geri yüklemek için, WhatsApp'ın yedekleme özelliğini kullanacağız. WhatsApp, her gece varsayılan olarak 02:00'de otomatikmen yedek alır ve bu yedeği telefonunuzun hafızasına kaydeder. Örneğin 1 hafta önce alınan yedeği geri yükleyerek, 2 gün önce sildiğiniz mesajı geri getirmiş olursunuz.

    1. Adım: Geri getirilecek yedek dosyasını bulma ve ayarlama

    1. Telefonunuzdan Dosyalar uygulamasını açın.
    2. Dosyalar'dan WhatsApp > Databases klasörüne girin. WhatsApp'ın aldığı yedekler burada yer alır.

    WhatsApp Databases bölümünde msgstore-2019-03-30.1.db.crypt12 gibi dosyalar göreceksiniz. Bu dosya adlarında yer alan tarih, WhatsApp'ın yedek aldığı tarihtir. Siz silinen mesajları geri getirme işleminde bu tarihe dikkat etmelisiniz. Öncelikle bu dosyalar arasından hangisini geri yüklemek istediğinizi seçin, seçtiğinizi varsayarak 2. adıma devam ediyorum.

    2. Adım: Yüklenecek dosyayı yüklemeye hazır hale getirme

    1. Seçtiğiniz dosyanın üzerine basılı tutun ve "Yeniden adlandır"a basın.
    2. Dosyanın ismini aynen şu şekilde ayarlayın: msgstore.db.crypt12

    İPUCU: Detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz: WhatsApp silinen mesajları geri getirme | 2019 - VİDEOLU ANLATIM

    Geri yüklenecek dosyayı hazır hale getirdiysek şimdi diğer adıma geçebiliriz.

    3. Adım: Telefondan Google hesabını kaldırma

    Bir sonraki adımda yaşanacak olan olası bir karışıklığın önüne geçmek için telefonunuzdan Google Drive hesabınızı kaldırmanız çok iyi olur. Google hesabınızı kaldırmak için:

    1. Ayarlar > Hesaplar > Google bölümüne girin.
    2. Buradan Google hesabınızı seçin ve "Hesabı kaldır"a tıklayın.

    Google hesabımızı da kaldırdık.

    4. Adım: Silinen mesajları geri getirme

    Artık son adıma geçebiliriz. Bu adımda WhatsApp uygulamasıyla bazı işlerimiz olacak.

    1. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını kaldırın.
    2. Kaldırdıktan sonra Play Store'a girip WhatsApp'ı tekrar yükleyin ve telefon numaranızı yazıp normal bir şekilde devam edin.
    3. WhatsApp kurulurken size yedek bulduğunu söyleyecek. Bu aşamada "Geri Yükle" diye bir seçenecek görürsünüz, buna tıklayın.

    İPUCU: Detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz: WhatsApp silinen mesajları geri getirme | 2019 - VİDEOLU ANLATIM

    Ve artık o ayarladığınız dosyadaki bütün mesajlar geri yüklenmiş olacaktır. Yani böylelikle WhatsApp'ta silinen mesajları geri getirme işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

    ÖNEMLİ NOT: WhatsApp Databases bölümünde istediğini tarihteki mesajlar görünmüyorsa, WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemi maalesef mümkün olmaz. Bu durumda yapılacak bir şey yoktur.

    omercik omercik (9418)