Whatsapp sohbet kilidi nedir? Whatsapp sohbet kilidi Nasıl Açılır?

Whatsapp sohbet kilidi nedir?  Whatsapp sohbet kilidi Nasıl Kullanılır?  Whatsapp sohbet kilidi kaldırma nasıl yapılır?  Whatsapp sohbet kilidi yok ne yapabilirim? Whatsapp sohbet kilidi videoları, resimler, ses kayıtlarını da gizliyor mu? Whatsapp sohbet kilidini açtığımda karşı tarafın haberi oluyor mu? Whatsapp Kilitlenmiş Sohbetler nedir?  Kilitlenmiş bir sohbetteki kişi mesaj atarsa bildirimlerde adı ve mesajı görüntülenir mi? Whatsapp aramaları (sesli veya görüntülü) gizlenir mi? Sohbeti kilitlersem whatsapp web sohbetleri de gizlenir mi?

pelinny pelinny (863)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Whatsapp sohbet kilidi Nedir?

    Whatsapp sohbet kilidi yeni bir Whatsapp özelliğidir. Whatsapp sohbet kilidi ile Whatsapp mesajlarınızı parola korumalı hale getirebilir, Whatsapp sohbet kilidi ile mesajlarınızı gizleyebilirsiniz.

     Whatsapp sohbet kilidi Nasıl Kullanılır?   Whatsapp sohbet kilidi açma nasıl yapılır?

     Whatsapp sohbet kilidi ile ister grup mesajlarını isterseniz normal mesajları parola, pin, face id, parmak izi gibi sistemler ile gizleyebilirsiniz.

    1. Bunun için Whatsapp uygulamasını açın.
    2. Sohbet kilidi ile kilitlemek, gizlemek istediğiniz sohbete dokunun.
    3. Daha sonra En tepedeki gönderenin adına dokunun.
    4. Açılan mesaj özelliği sayfasını aşağı kaydırın.
    5. Sohbet Kilidi'ni bulun ve dokunun.
      whatsapp sohbet kilidi nerede
    6. Sohbet kilidi penceresinde Bu sohbetki parmak izi /Face ID / Pin ile  kilitle seçeneğine dokunun.
    7. Telefonunuzun modeline göre Face Id, parmak izi, Pin gibi farklı bir seçenek olacaktır.  Daha sonra bunu onaylamanızı ister.

    Bu işlemden sonra Whatsapp sohbet kilitleme işlemi tamamlanır.

    Whatsapp sohbet kilidi kaldırma nasıl yapılır?

    1. Sohbetle bölümünde kilitlenmiş sohbetler bölümüne gidin.
    2. Parmak izi, Face Id, Pin sizden ne isterse onunla onay verin.
    3. Sohbet kilidi ile kilitlenmiş ve kilidini kaldırmak istediğiniz sohbete dokunun.
    4. Daha sonra En tepedeki gönderenin adına dokunun.
    5. Açılan mesaj özelliği sayfasını aşağı kaydırın.
    6. Sohbet Kilidi :Açık  bölümünü bulun ve dokunun.
      whatsapp sohbet kilidi nerede
    7. Sohbet kilidi penceresinde Bu sohbetki parmak izi /Face ID / Pin ile  kilitle seçeneğine dokunun. ve kapatın.
    8. Telefonunuzun modeline göre Face Id, parmak izi, Pin gibi farklı bir seçenek olacaktır.  Daha sonra bunu onaylamanızı ister.
    9. Whatsapp sohbet kilidi kaldırma tamamlanmış olacaktır.

    Whatsapp sohbet kilidi yok ne yapabilirim?

    Whatsapp sohbet kilidi yoksa telefonunuzdaki Whatsapp'ı güncellemeyi deneyin. Güncelledikten sonra da Whatsapp sohbet kilidi yoksa bu henüz size Sohbet kilidi özelliği dağıtılmadı anlamına gelir. Whatsapp sohbet kilidi özelliği tüm whatsapp kullanıcılarına aynı anda gönderilmiyor. Bu sebepten biraz daha beklemeniz gerekir ve her zaman son sürüm Whatsapp kullandığınızdan emin olun. Google Play veya App Store üzerinden kontrollerinizi yapabilirsiniz.

    Whatsapp sohbet kilidi videoları, resimler, ses kayıtlarını da gizliyor mu?

    Whatsapp sohbet kilidi videoları, resimler, ses kayıtlarını da gizler ve onları parola korumalı hate getirir. Whatsapp sohbet kilidi ile kilitlenen sohbetler içerisindeki resimler, videolar, ses kayıtları galeriye düşmez.

     Whatsapp sohbet kilidini açtığımda karşı tarafın haberi oluyor mu?

    Whatsapp sohbet kilidi ile bir sohbeti kitlerseniz karşı tarafın bundan haberi olmaz. Whatsapp sohbet kilidi ile gizlenen mesajlar sadece sizde gizlenir. Karşı tarafta gizlenmez.

    Whatsapp Kilitlenmiş Sohbetler nedir?

    Whatsapp ile bir sohbet kilitlenirse (parola, şifre konursa) artık o sohbet normal Sohbetler bölümünde görüntülenmez. Gizlenen mesajlar Kilitlenmiş Sohbetler adındaki yeni bölümde görüntülenir. Kilitlenmiş sohbetlere erişmek için parola, face id, parmak izi girmek gerekir.

    Kilitlenmiş bir sohbetteki kişi mesaj atarsa bildirimlerde adı ve mesajı görüntülenir mi?

    Kilitli bir sohbetlerde bildirim içeriği ve gönderen kişinin adı gizlenir. Bildirim ekranında bildirim, WhatsApp: 1 yeni mesaj şeklinde görüntülenir. Dolayısı ile mesajı gönderenin adı ve mesajın içeriği bildirim ekranında gösterilmez.

    Whatsapp aramaları (sesli veya görüntülü) gizlenir mi?

    Whatsapp aramaları gizlenmez. Siz sohbet kilitleseniz dahi o sohbetteki kişi sizi ararsa aramaları görüntülenir. Bunları gizleyemezsiniz fakat silebilirsiniz.

    Sohbeti kilitlersem whatsapp web sohbetleri de gizlenir mi?

    Bir Whatsapp sohbetini kilitlerseniz sadece o cihazdaki mesajlar gizlenir. Whatsapp web veya bağlı cihazlarda kilitlenme gerçekleşmez.

    pelinny pelinny (863)
    10 ay önce cevaplandı