WhatsApp'ta beni engelleyen birisinin engelini kaldırabilir miyim?

Beni WhatsApp'ta engelleyen birisinin engellemesini kaldırabilir miyim? Bunun bir yolu var mıdır? İnternette WhatsApp hesabını silince engelin otomatikmen kalkacağı yazıyor, bu doğru mudur?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'ta sizi engelleyen bir kişinin engelini kaldırmanızın hiçbir yolu yoktur. Engelleyen kişi WhatsApp'ı açıp Ayarlar > Hesap > Gizlilik bölümündeki Engellenmiş kişiler listesinden engelinizi kaldırmadığı sürece siz bunu yapamassınız.

    WhatsApp hesabımı silip yeniden açınca engel kalkar mı?

    WhatsApp'ta yapılan engellemeler telefon numarasını baz alır. Yani telefon numaranız değişmediği sürece istediğiniz kadar hesabınızı silin ve yeniden açın, yine de sizi engelleyen kişinin engelini kaldıramassınız.

    Bu bilgiyi doğrulamak için az önce bizzat denedim. Bir arkadaşımdan beni engellemesini istedim, engelledi. Daha sonra WhatsApp'ı açıp Ayarlar > Hesap > Hesabımı sil bölümünden hesabımı sildim. Birkaç dakika sonra tekrar aynı numara ile hesabımı etkinleştirdim ama arkadaşımın engeli hala duruyordu. Yani bu bilgi kesinlikle yanlıştır.

    omercik omercik (9418)