WhatsApp'ta kalın, italik ve üstü çizili yazma - 2018

WhatsApp'ta mesaj stilini değiştirmek istiyorum. Farklı stillerde örneğin kalın, italik ya da üstü çizili şekilde nasıl yazabilirim?

WhatsApp'ta kalın mesaj nasıl yazılır?

WhatsApp'ta mesaj italik nasıl yazılır?

WhatsApp'ta üstü çizili mesaj nasıl yazılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'ta farklı stillerde mesaj gönderebilirsiniz. Hem Android hem de iPhone'da WhatsApp kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı yazmaya izin veriyor.

    WhatsApp'ta kalın yazma:

    WhatsApp'ta kalın mesaj yazmak için kalınlaştırmak istediğiniz mesajın önüne ve arkasına yıldız işareti (*) eklemelisiniz.

    Örnek: *uzmanim.net* şeklinde yazdığınız zaman yazı karşı tarafa uzmanim.net olarak gider.

    WhatsApp'ta italik yazma:

    WhatsApp'ta mesajı italik yani eğik şekilde yazmak istiyorsanız, mesajın önüne ve arkasına alt çizgi _ eklemelisiniz.

    Örnek: _uzmanim.net_ şeklinde yazarsanız karşı tarafa uzmanim.net olarak gider.

    WhatsApp'ta üstü çizgili yazma:

    WhatsApp'ta bir mesajı üstü çizgili yazmak istiyorsanız, mesajın önüne ve arkasına tilde işareti (~) eklemelisiniz.

    Örnek: ~uzmanim.net~ şeklinde yazarsanız mesaj karşı tarafa uzmanim.net olarak gidecektir.

    WhatsApp'ta tek aralıklı (monospace) mesaj yazma:

    Bir de WhatsApp'ta tek aralıklı denilen monospace fontuna benzer bir yazma stili var. Bu muhtemelen pek işinize yaramaz ama yine de belirteyim. WhatsApp'ta tek aralıklı yazmak için mesajın hem önüne hem de arkasına üç tane ters kesme işareti eklemeniz gerekiyor.

    Örnek: ters kesme işareti şeklinde yazdığınız zaman mesaj karşı tarafa tek aralıklı uzmanim.net böyle farklı bir şekilde gidiyor.

    Alternatif çözüm WhatsApp'ta kalın, italik ve üstü çizili yazma

    Her seferinde yıldız işareti, alt çizgi vs. gibi sembollerle uğraşmak istemiyorsanız Android ve iPhone WhatsApp'ta kalın, üstü çizgili, italik yazmanın daha kolay bir yolu da elbet var.

    1. Öncelikle WhatsApp'ta mesaj satırına herhangi bir mesajı yazın.
    2. Sonra mesajın üstüne basılı tutarak yazdığınız mesajı seçin.
    3. Daha fazla  seçeneğine tıklayın.
    4. Ardından gelen seçenekler arasından kalın, italik, üstü çizgili, tek aralıklı seçimi yapabilirsiniz.

    Bu yöntem hem iOS (iPhone) hem de Android WhatsApp'ta geçerlidir.

    whatsapp mesaj stili değiştirme

    omercik omercik (9418)