WhatsApp'ta "...kişisi ile aranızdaki güvenlik kodu değişti" bildirisi ne anlama gelir?

Whatsapp'ta bir kişiye mesaj göndermek için dokunduğumda mesaj penceresinde "...kişisi ile aranızdaki güvenlik kodu değişti" mesajıgını görünüyorum. Bu ne anlama geliyor?

Bkz

soruelcevap soruelcevap (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Karşı taraf telefonu sıfırlamış, whatsapp ı yeniden yüklemiş demektir.

    Bu durumda ikiniz arasında kullanılan anahtar değişir. Önemli bir mesaj değil.

    Whatsapp ikişiler arasındaki yazışmaları şifreler. Bu şifrelemeyi de güvenlik anahtarı ile yapar. Whatsapp kaldırılıp yeniden yüklendiğinde bu anahtar değişir ve kişiler senin yolladığın gibi bir mesaj görür.

    hakan hakan (15409)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Önceden "bu kişinin güvenlik kodu değişti" yazısı değişmiş bu hale gelmiş anladığım kadarıyla. Bikaç kişide de gördüm farksız olmadığını anladım, teşekkürler. soruelcevap 3 yıl önce