WhatsApp'ta konuşarak nasıl yazı yazılır?

Whatsapp'da bir tuşa bastığım'da "Merhaba" dediğim'de otomatik olarak mesaj kısmına "Merhaba" yazmasını istiyorum ne yapmam gerekiyor?

darkcrak darkcrak (5170)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir kişiye uzun uzuya makale yazmaktansa sadece konuşarak daha rahat bir şekilde sizin konuştuğunuz kelimeleri yazıya döken özellikler günümüzdeki cihazlara eklenmiş bulunmaktadır. Bu özellik sizin cihazınızda da olabilir. Bu özellik Android ve IOS cihazlarda bulunmaktadır. Android telefonlardaki klavyeler Google ile bağlantılı olduğu için bu özellik çoğu android cihazında bulunmaktadır.

    WhatsApp'ta konuşarak nasıl yazı yazılır?

    Yapmanız gerekenler:

    1. Whatsapp'da mesaj kısmına 1 kere tıkla ve ardından gelen klavyenizde mikrofon logosunun üzerine basılı durun.
      • Bu benim cihazımda böyle şekilde oluyor sizin cihazınızda farklı bir şekilde olabilir.
    2. Ardından aşağıdaki gibi bir yer gelecek karşınıza buradan mikrofon logosuna tıklayıp konuştuğunuz zaman sizin konuşmanızı otomatik olarak makale olarak yazacaktır.

    darkcrak darkcrak (5170)