WhatsApp'tan belge (.pdf, .doc, .xlx) nasıl gönderilir?

WhatsApp'tan .pdf dosyaları nasıl gönderilir?

WhatsApp'tan .pdf dosyaları gönderme

WhatsApp'tan belge nasıl gönderilir?

WhatsApp'tan .doc dosyaları gönderme

WhatsApp'tan .xlx dosyaları gönderme

.pdf uzantılı belge WhatsApp'tan nasıl gönderilir?

.pdf dökümanlarını WhatsApp'tan gönderme

WhatsApp'tan word dosyası gönderme

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'tan belge (.pdf, .doc, .xlx) nasıl gönderilir?

    WhatsApp'a bugün gelen güncelleme ile birlikte artık belge göndermek mümkün. Peki WhatsApp'tan belge nasıl gönderilir?

    Geçtiğimiz günlerde OTA üzerinden güncellenen WhatsApp uygulaması artık belge gönderme özelliğine kavuştu. Android ve iOS platformlarında güncellenen yeni WhatsApp sürümü sayesinde belgelerinizi bir başka WhatsApp kullanıcısına kolaylıkla gönderebiliyorsunuz.

    Android cihazlar için WhatsApp ile belge göndermek oldukça basit.

    Fakat iPhone kullanıcılarının WhatsApp'tan belge gönderebilmesi için iCloud, OneDrive veya Dropbox
    gibi bulut depolama çözümlerine göndermek istediği belge dosyasını yüklemesi gerekiyor. Bunun sebebi WhatsApp uygulamasının Apple'ın kısıtlamaları nedeniyle direkt olarak iPhone'daki belgelere erişememesidir.

    iPhone WhatsApp ile belge gönderme

    1. İlk olarak iPhone için göndermek istediğiniz belgeyi bir bulut depolama çözümüne yüklemeniz gerekiyor. iCloud, OneDrive veya Dropbox çözümlerinden birini kullanabilirsiniz.
    2. Belgeyi bulut depolama çözümlerinden birisine yükledikten sonra WhatsApp'ı açın.
    3. Ardından belgeyi göndermek istediğiniz kullanıcın sohbet ekranının sol alt köşesinde bulunan yukarı ok butonuna tıklayın.
    4. Karşınıza aşağıdaki menü gelecektir. Belge Paylaş a tıklayın.

      iPhone WhatsApp ile belge gönderme

    5. Son olarak yüklemiş olduğunuz bulut depolamadaki belgeyi seçerek işlemi tamamlayın.

    Not: "x kişisine belge gönderilemiyor çünkü x bunu desteklemeyen bir WhatsApp sürümü kullanıyor." hata mesajı alıyorsanız WhatsApp'tan belge göndermek istediğiniz kişinin WhatsApp uygulamasını güncellemesini isteyin. WhatsApp'tan belge göndermek için karşılıklı olarak kullanıcıların WhatsApp sürümlerinin güncel olması gerekmektedir.

    "x kişisine belge gönderilemiyor çünkü x bunu desteklemeyen bir WhatsApp sürümü kullanıyor."

    Android WhatsApp ile belge gönderme

    1. WhatsApp'ı açın.
    2. Ardından belgeyi göndermek istediğiniz kullanıcın sohbet ekranının sağ üst köşesinde bulunan ataç butonuna tıklayın.
    3. Karşınıza çıkan menüden Belge yi seçin.

      Android WhatsApp ile belge göndermek

    4. Son olarak göndermek istediğiniz belgeyi seçerek işlemi tamamlayın.

    Tüm bu adımların ardından iOS ve Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda WhatsApp ile belge gönderebilirsiniz.

    brsozl brsozl (1961)