Whatsapp Ülker 80. yıldönümü mesajı gerçek mi?

Whatsapp üzerinden  Ülker 80. yıldönümü diye bir mesaj geldi.  Mesajı tıkladığımda Ülker'in 80. yıl dönüm kutlaması sebebi ile anketi dolduran herkese 2000TL vereceği yazıyor. Anketi doldurdum ve mesajı 20 arkadaşıma gönderdim.   Ülker 80. yıldönümü mesajı gerçek mi?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Whatsapp Ülker 80. yıldönümü mesajı bir adatmaca mesajdır. Bir dolandırıcılık girişimidir. Eğer Whatsapp Ülker 80. yıldönümü mesajı aldıysanız bu mesajdaki linke dokunmayın ve arkadaşlarınıza göndermeyin.

    Zaman zaman Ülker, Bim, Turkcell, Adidas gibi markaların adları kullanılarak bu tür dolandırıcılık girişimleri Whatsapp uygulaması üzerinden kişilere ulaşmaktadır.

    Eğer anketi doldurduysanız ve işlem sonucunda verilen numaraları aradıysanız veya SMS attıysanız telefon faturanıza ek ücret gelecektir.

    Sms gönderdiyseniz mutlaka turkcell, vodafone gibi hangi operatörü kullanıyorsanız müşteri hizmetlerini arayın ve başlatılan ücretli dijital aboneliğinizi iptal ettirin.

    Whatsapp Ülker 80. yıldönümü mesajı dolandırıcılık girişimidir bu ve benzeri mesajlara inanmayın.

    Ayrıca https://www.youtube.com/watch?v=wCXKKsDGbiw linkindeki videodan detaylı bilgi alabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)