WhatsApp uyarısı: WhatsApp hesabınız ele geçirildi

SamsungGalaxy j7 telefonumda durduk yere şu mesaj çıkıyor:

http://mobilenetwork.life  sayfası şöyle diyor:

WhatsApp uyarısı: WhatsApp hesabınız ele geçirildi. Telefon numaranızı doğrulatmazsanız hesabınız engellenecek, tüm kişileriniz, mesajlarınız, dosyalarınız, fotoğraflarınız kaybolacak ve WhatsApp'ı bir daha asla kullanamayacaksınız. Doğrulamak için OK tıklayın.

WhatsApp  uyarısı: WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı nedir, bu mesaj gerçek mi?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    WhatsApp uyarısı: WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı nedir, bu mesaj gerçek mi?

    Bu mesaj gerçek bir uyarı mesajı değildir. Eğer telefonunuzda bu mesajı alıyorsanız telefonunuza bir virüs ya da reklam yazılımı bulaşmış demektir. Öncelikle telefonunuzda bulunan ücretsiz oyun, fal uygulaması gibi ücretsiz uygulamaları kaldırın. Bu mesaja telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama sebep oluyor olabilir.

    Virüs programları bunu tespit edemeyecektir. Yapmanız gereken telefonu sıfırlamak ve varsa güncellemelerini yüklemektir. WhatsApp uyarısı: WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı telefondaki güvenlik açıkları kullanılarak çıkarılır. Gerçeklik payı yoktur. Dikkate almayın. Fakat telefonunuzu bankacılık işlemleri gibi kritik işlemlerde kullanmayın.

    Bankacılık uygulaması varsa kaldırmanızı öneririm.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhaba. Telefonundaki virüsleri kaldırmak için Googleplayden sırasıyla Bitdefender MobileSecurity KasperskyMobileSecurity EsetMobileSecurity Malwarebytes programlarını indirip sırasıyla güncelleme ve tam tarama yaparak virüsü silebilirsin.

      takemastertr takemastertr (7)
      6 yıl önce cevaplandı

        Merhabalar benim whatsappim bile yok ama bir sitede indirme yapmadan çıktı driver kullanıyordum

        nick nick (1)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Sadece girdiğin sitede karşına geliyorsa o siteye özgü bir reklamdır. Dikkate almana gerek yok. murat 6 yıl önce