WhatsApp uygulaması bilgisayara nasıl yüklenir? WhatsApp bilgisayar sürümü nasıl kullanılır?

WhatsApp uygulaması bilgisayara nasıl yüklenir?

WhatsApp bilgisayar sürümü nasıl kullanılır?

Windows PC için WhatsApp indir

MAC OS X için WhatsApp indir

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp uygulaması bilgisayara nasıl yüklenir?

    Mobil dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, WhatsApp Web'in yanı sıra Windows ve OS X işletim sistemleri için yeni uygulamasını yayınladı.

    WhatsApp Web'den farklı olarak WhatsApp masaüstü uygulaması herhangi bir tarayıcıya ihtiyaç duymuyor. Yani kısaca tarayıcıdan bağımsız bir masaüstü uygulaması.

    WhatsApp masaüstü versiyonun çalışma mantığının WhatsApp Web ile aynı olduğunu da söyleyelim. Şu an için bir fark yok. Ancak WhatsApp'ın tarayıcı yerine bir uygulama olarak çalışmasının artıları çok fazla olacaktır.

    WhatsApp masaüstü versiyonunu Windows PC veya MAC OS X işletim sistemine sahip cihazınızda kullanmak istiyorsanız aşağıda yer alan gereksinimlere sahip olmanız gerekiyor.

    • Windows PC için Windows 8 veya üst versiyonlar
    • MAC OS X için OS X 10.9 ve üzeri versiyonlar

    Aynı zamanda mobil cihazınızda da WhatsApp'ı kullanıyor olmanız gerekmektedir. Çünkü WhatsApp Web her ne kadar uygulama haline gelse de halen telefondan bağımsız bir uygulama halinde değil. Yani uygulamayı bilgisayarınıza indirerek telefondan bağımsız bir şekilde WhatsApp üzerinden mesajlaşamıyorsunuz.

    Windows PC ve MAC OS X için WhatsApp indirme linkleri

    Windows PC için WhatsApp indir

    MAC OS X için WhatsApp indir

    WhatsApp bilgisayar sürümü nasıl kullanılır?

    WhatsApp bilgisayar sürümünün kullanımı WhatsApp Web ile birebir aynı diyebiliriz. Ancak yine de WhatsApp masaüstü sürümünün nasıl kullanılacağını açıklayalım.

    • Bilgisayara inen WhatsApp yükleme dosyasını çalıştırın ve kurun.
    • Uygulama açıldıktan sonra ekranda QR kodu göreceksiniz.
    • Kodu okutmak için telefonunuzdan WhatsApp’ı açın.
    • Sağ üst köşedeki menüden WhatsApp Web butonuna dokunun ve QR kodu okutun.

    Tüm bu adımların sonucunda WhatsApp masaüstü versiyonu kullanıma hazır hale gelecektir.

    brsozl brsozl (1961)