Whatsapp uzun video gönderme nasıl yapılır?

Whatsapp uzun video göndermek mümkün mü? 16MB üzerindeki videolar WhatsApp ile nasıl gönderilir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp ile video gönderirken normalde 16MB sınırı vardır. Eğer videonuz 16MB boyutunun üzerindeyse bu videoyu kesmeniz gerekir. Fakat basit bir işlemle Whatsapp 16MB sınırını aşmak mümkün.

    Videoyu yollarken galeriden değil de Belge olarak seçerek yollarsamız videonuz karşı tarafa kayıpsız gidecektir.

    1. Whatsapp'ı açın.
    2. Video göndereceğiniz kişi ile konuşma başlatın.
    3. Konuşma penceresindeki ataş simgesine dokunun.
    4. Belge seçeneğini seçin.
    5. Videolar genelde telefonun SD kartında DCIM klasörü altındaki Camera klasöründe bulunur.
    6. Buradan yollamak istediğiniz videoyu seçin.

    Burada unutmamamız gereken bir şey var. Belge göndermek içinde 100MB sınır var. Videonuz 100MB'dan büyükse yine gitmeyecektir. Zaten 100MB'dan büyük bir dosya gönderiyorsanız bunu WhatsApp'tan yapmayın. Dosya yükleme sitelerini tercih edin. Bu daha doğru bir işlem olacaktır.

    alattin alattin (16999)