WhatsApp Web açık olan cihazların konumunu öğrenebilir miyim?

Biri telefonumu alıp benden izinsiz qr kodumu okutmuş, bunun kim olduğunu yani en azından konumunu öğrenme şansım var mı ? Yani girilen tüm bilgisayarların yada telefonların konumunu öğrenme şansım var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim

yagmursaripinar yagmursaripinar (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    WhatsApp uygulamasının Web/Masaüstü sürümünden bahsediyorsanız telefonuzdaki WhatsApp uygulamasının ayarlarında "WhatsApp Web/Masaüstü" sekmesinde uygulamaya bağlı olan tüm cihazların listesini görebilir ve bunlara olan bağlantınızı kesebilirsiniz. Yine bu ayar üzerinden hangi cihazın nerden bağlandığı ile ilgili bilgilerede ulaşabilirsiniz.

    mustafa38 mustafa38 (72)
    6 yıl önce cevaplandı

      Konum öğrenmen gerekli olmayabilir zira bunu yapan yakın çevrenden biri olmalı.

      Uzakta seninde oralarda bulunduğun bir anda okutulan Q&R kodu senin telefonundan uzak olunduğu hallerde bir işe yaramaz. Ama yakın olursa sen farkına varmadan bunu yapan kişi senin WhatsApp'ına girebilir, mesajlarını okuyabilir ve hatta senin hesabınla başkalarına mesajlarda gönderebilir.

      Bence bu meraklı zatı yakın çevrende aramalısın.

      Nasıl ararsın, nasıl teşhis ve tesbit edersin, edebilirsin bilemiyorum.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        QR kodunuzun okutulan bilgisayarın tam konumunu öğrenemezsiniz. WhatsApp uygulamasında bu bilgiler yazmıyor. Sadece en son ne zaman aktif olduğunu ve hangi tarayıcıda (Chrome, Opera olarak) QR kodunun okutulduğunu görebilirsiniz.

        omercik omercik (9418)