WhatsApp Web açık oturumları nasıl kapatırım ?

WhatsApp Web kullanarak bazı bilgisayardan hesabıma giriş yaptım.Ancak bilgisayarı artık ben kullanmıyorum. Bu durumda WhatsApp hesabım başkaları tarafından görülebilir mi, WhatsApp Web hesabını o bilgisayarda nasıl kapatırım ?

ismailsarp ismailsarp (6010)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp Web kullanıyorsanız bir bilgisayar üzerinden telefonunuzu tanıtmış ve o bilgisayardan hesabınızdaki tüm sohbet hareketlerini görüyorsunuz demektir. WhatsApp telefonunu bir kez bilgisayara tanıttığınızda, bilgisayarda çerez bilgileri saklanır ve ikinci kez aynı bilgisayara girerken doğrulama istenmez. Bu durum kolaylık sağlamak için yapılmıştır. Ancak bu durumu kötü niyetli kişiler sizin izniniz olmadan kullanabilirler. Bu durumda bilgisayar oturumunu kapatmazsanız kişinin sizin sohbetlerinizi gördüğünüzden haberiniz olmaz.

    Genelde kişisel olmayan ve herkesin ortak kullanabildiği bilgisayarlarda oturumu kapatmak bir hayli önem arz edecektir.

    WhatsApp Web oturumunu kapattığınızda ise tüm bilgisayarlar oturum sonlanır ve tekrar doğrulama ekranı aşamasını geçmeden sizin sohbetleriniz bilgisayarda görüntülenemez olur.

    WhatsApp Web açık oturumları nasıl kapatırım ?

    Aşağıdaki işlemleri yaparak WhatsApp Web oturumlarının hepsini kapayabilirsiniz.

    1. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını başlatın.
    2. WhatsApp ayarlar kısmına tıklayın WhatsApp Web bölümüne gelin.
    3. Burada giriş yapılan bilgisayarlar listelenecektir. Listenin altındaki Tüm bilgisayarlardan çıkış yap seçeneğini tıklayın.

    Bu aşamadan sonra oturumu açık kalan tüm bilgisayarlardan çıkış yapılır ve otomatik olarak sohbet ekranı açılmaz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)