WhatsApp Web emoji kısayolları nasıl yapılır?

WhatsApp Web'deyken bir arkadaşıma mesaj gönderdiğimde sonuna emoji koymak için o emoji ikonuna tıklamam gerekiyor, ama onunla her seferinde uğraşmak istiyorum. WhatsApp Web'de emoji kısayolları yok mu?

WhatsApp Web emoji kısayolları varsa nelerdir, nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WhatsApp Web'de hızlıca emoji göndermek için kullanabileceğiniz bazı emoji kısayolları bulunuyor. Her seferinde emoji ikonuna tıklayıp gelen emojiler arasından seçim yapmak yerine whatsapp web'in emoji kısayolları sayesinde hızlıca mesaj gönderirken emoji kullanabilirsiniz.

    WhatsApp Web emoji kısayolları:

    Aslında bütün emojiler için tek bir kısayol yok. WhatsApp Web emoji kısayolları çeşitli gruplara ayrılmış. Örneğin mesaj içerisinde :love yazarsanız "aşk" anlamına gelen kalp, öpücük gibi emojiler, :lol yazarsanız da kahkaha emojileri çıkıyor. Yani birazda keşfetme yeteneğinize kalmış. Sonuç itibariyle oradaki iki nokta üst üste ":" ibaresi önemli. Ondan sonra yazacağınız harfler eğer tutarsa onunla ilgili emojileri hızlı bir şekilde gösteriyor.

    Günlük hayatta çok sık kullandığımız emojilerin kısayolları şu şekilde:

    • :love = aşk, sevgi emojileri
    • :lol = kahkaha emojileri
    • :thumbs = beğeni emojileri
    • :th = ortaya karışık emojiler

    Buna ek olarak aşağıdaki WhatsApp Web emoji kısayollarını da kullanabilirsiniz:

    • (y) = 👍
    • (n) = 👎
    • :-) = 🙂
    • :-( = 🙁
    • :-p = 😛
    • :-| = 😐
    • :-\ = 😕
    • :-d = 😀
    • :-* = 😘
    • <3 = ❤
    • ^_^ = 😁
    • >_< = 😆
    • ;-) = 😉

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Güzel ve değişik bir bilgi, bende her gerekli olduğunda fare ile tıklama yapıyorum genelde :)

      ismailsarp ismailsarp (6010)