Whatsapp web video indirme nasıl yapılır?

Daha önce whatsapp web video indirme işlemi yapabiliyordum. Telefondan çektiğim videoları kendi whatsappıma yolluyordum. Bilgisayardanda whatsapp webi açıp oradan videoyu indiriyordum. Bu sabah tekrar benzer bir işlem yaptım ama whatsapp webde video indir seçenei çıkmadı. Hani indirme oku şeklindeki simge yok. Acaba whatsapp web video indirme özelliği kaldırıldı mı? Kaldırıldıysa whatsapp web üzerinden video nasıl indirebilirim?

acemiadam acemiadam (220)
5 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Whatsapp web video indirme özelliği duruyor. Whatsapp web video indirme için öncelikle videoyu tamamen izlemek gerekiyor. Bu sayede video zaten bilgisayarınıza indirilmiş oluyor.

    Videonun oynatma barının tamamen yüklenmiş olması gerekir:

    whatsapp web video indirme

    Yukarıda kırmızı ile gösterdiğim alana kadar videonun dolmuş, oynatılmış olması gerekir.

    Whatsapp web video indirme için:

    1. Whatsapp web'de ilgili videoyu tıkla ve oynat.
    2. Video son aşamaya geldiğinde vee durduğunda indirme simgesi görünmeye başlar.
      whatsapp web video indirme simgesi
    3. Yukarıdaki indirme simgesine tıkla ve Whatsapp web videosu bilgisayara insin.

    Yukarıdaki adımlar ile whatsapp web üzerinden video ve fotoğrafları bilgisayara indirebilirsin.  Kullanıcıların çoğu videoyu tıklamadan tamamen izlemeden indirmeyi denediği için video indir simgesi görünmüyor. Video boyutu büyükse eğer elbette bu simge, video oynatılmadığı için indir şeklinde gösterilmiyor.

    murat murat (12492)
    5 ay önce cevaplandı

    • @murat abi teşekkür ederim ya.. beklemediğim için indir çıkmıyormuş. :o) acemiadam 5 ay önce