Whatsapptan yapılan bir dakikalık görüntülü bir görüşmede kaç GB gider?

mat7 mat7 (341)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir dakikada ortalama 6mb , 1 saattede 360mb harcar.

    hsyn01 hsyn01 (52)
    3 yıl önce cevaplandı

      Yapılan bağımsız testlerde bir Whatsapp video görüşmesi dakikada yaklaşık 5MB download trafiği oluşturuyor. @hsyn01 doğru bir veri paylaşmış.

      Fakat bu ortalama bir veri kullanımı. Çünkü bağlantının kalitesine göre Whatsapp video kalitesini düşürüyor veya azaltıyor.

      Yine bu transfer rakamı 2G, 3G, 4G, 4.5G veya WiFi için farklı değerler oluşturuyor. Sen bu sebepten ortalama dakikada 5MB gibi düşünebilirsin.

      GB olarak düşünürsen 5MB 0.00488281GB yapar.  Yani Whatsapp ile 1 saatlik bir video görüşmesi yaparsan yaklaşık 0.29 GigaByte harcarsın.

      hakan hakan (15424)