Wi-Fi bağlantısında harcanan verileri Visual Basic kodları ile öğrenebilirmiyim?

Resimde görüldüğü gibi İnternet bağlı iken alınan verileri okumak için Visual Basic kodları nelerdir?

muvel muvel (332)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu soru gözümden kaçmış. Ancak fark ettim. Senin için 10 sene sonra Visual Basic ile kod yazdım, unutuluyormuş. Metod nasıl yazılır bunu bile unutmuşum Visual Basic ile.

    Basit bir form oluşturdum. Üzerinde iki Label bir buton var. Butona bastığında  Wifi için gönderilen ve alınan paketleri gösteriyor. Visual Studio 2017 proje dosyalarını aşağıda bulabilirsin.

    Imports System.Net
    Imports System.Net.NetworkInformation
    Imports System.Net.Sockets

    Public Class Form1
        Dim fNetworkInterfaces() As NetworkInterface = NetworkInterface.GetAllNetworkInterfaces()
        Dim ipStat As IPGlobalStatistics
        Dim properties As IPGlobalProperties = IPGlobalProperties.GetIPGlobalProperties()
        Dim alinanPaket As Decimal
        Dim gonderilen As Decimal
        Sub BaglantiBilgisiGetir()
            Dim host As String = System.Net.Dns.GetHostName()
            Dim ipEntry As IPHostEntry = System.Net.Dns.GetHostEntry(host)
            Dim adres() As IPAddress = ipEntry.AddressList
            Dim Wifi As NetworkInterface = (From w In fNetworkInterfaces
                                            Where w.Name = "Wi-Fi").First()

            Dim indexWiFi As Integer = Array.IndexOf(fNetworkInterfaces, Wifi)
            If adres.Length > 0 Then
                alinanPaket = fNetworkInterfaces(indexWiFi).GetIPv4Statistics().BytesReceived
                gonderilen = fNetworkInterfaces(indexWiFi).GetIPv4Statistics.BytesSent
                lblAlinan.Text = alinanPaket.ToString()
                lblGonderilen.Text = gonderilen.ToString()
            End If
        End Sub

        Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
            ipStat = properties.GetIPv4GlobalStatistics()
            BaglantiBilgisiGetir()
        End Sub
    End Class

    Buradan kodu indirebilirsin: https://gofile.io/?c=OdwOfQ

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler çalıştı muvel 4 yıl önce