wi-fi geçerli bir yapılandırmaya sahip değil hatası

Merhaba, Bilgisayarı açtığımda internete bağlanamıyorum ,ancak modemi açıp kapadıktan sonra bağlanıyor.Sorun olarak; Wİ-Fİ GEÇERLİ BİR IP YAPILANDIRMASINA SAHİP DEĞİL  diyor. Windows 8 İntel Core İ5 SONY marka

Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

immanuel immanuel (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    CMD arabiriminde;

    ipconfig /flushdns

    Komutunu yazip ENTER tusuna bas.

    Bilgisayarı kapat ve yeniden aç.

    (CMD Uygulamasına Metro ekranında CMD yazarak ulaşabilirsin.)

    Eğer problem düzelmezse birde PC'ye sabit IP atayarak dene. Mesela alttaki gibi (Modem Airties markalı ise aynısıda olabilir.):

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • İkinci önerdiğinizi NET MASTER markası içinde uygulayabiliyor muyum? immanuel 9 yıl önce

    ~~İkinci önerdiğinizi NET MASTER markası içinde uygulayabiliyor muyum?

    immanuel immanuel (3)
    9 yıl önce cevaplandı

    • NetMaster modem IP'si 192.168.100.1 galiba ama sen modeminin uydu net'mi (Kablo internetmi) yoksa ADSL'mi olduğunu ve modelini buraya yazarsan daha net cevap verebilirim. temmuz 9 yıl önce
    • Bazı model NetMaster IP'leride 192.168.0.1 olmalı (Modem IP'si aynı zamanda modem arabirimine girme parametresidir). Modem IP'sini biliyorsan mesajımda koyduğum resim üzerinde üçüncü işaretli satıra modem IP'si yazılacaktır. İkinci yani orta satırda yine 255.255.255.0 yazılır. En üstteki yani birinci işaretli satırada Modem IP'sinin son . (nokta)'dan sonraki rakam değiştirilerek yazılır. Mesela 192.168.0.22 gibi.. temmuz 9 yıl önce
    • UYDU NET-NET MATER IP 192.168.0.1 immanuel 9 yıl önce
    • Aynen geçerli immanuel: "Bazı model NetMaster IP'leride 192.168.0.1 olmalı (Modem IP'si aynı zamanda modem arabirimine girme parametresidir). Modem IP'sini biliyorsan mesajımda koyduğum resim üzerinde üçüncü işaretli satıra modem IP'si yazılacaktır. İkinci yani orta satırda yine 255.255.255.0 yazılır. En üstteki yani birinci işaretli satırada Modem IP'sinin son . (nokta)'dan sonraki rakam değiştirilerek yazılır. Mesela 192.168.0.22 gibi.. " temmuz 9 yıl önce