Wi-Fi ismi 2-3 olarak görünüyor

Merhaba,

Windows 10'da sağ alttaki wifi işaretinin üzerine mouse imleci ile geldiğimde toprak 3 veya toprak 2 yazıyor. Normalde internet adım toprak. Wifi butonuna tıkladıktan sonra toprak "bağlandı" olarak gözüküyor. Peki wifi işaretinin üzerine mouse imleci olarak geldiğimde niye toprak 2 veya toprak 3 yazıyor? Civarda ismi toprak olan başka wifi/internet yok.

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" sayfasından (Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları) toprak 3 ve toprak 2 bağlantılarını kaldır, sadece "toprak" bağlantısı kalsın (Kaldırma işlemleri bağlantıların üzerinde sağtık menüsü ile özelliklere girilerek yapılır).

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz Abi ben normalde kablolu kullanıyorum fakat dün çalışan kablo şimdi çalışmıyor. Modem tarafındaki ucu da takılı bilgisayara da takılı. Sence neden olabilir? toprak34 5 yıl önce
    • Bir çok sebebi olabilir. Çalışmayan bağlantıyı kaldır ve sadece bir çalışan bağlantı bırak. Problem çözülür ve bağlantılarda "2", "3" gibi numaralandırmalar kalmaz @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • Eğer ethernetten (kablolu) hiç bağlantı olmuyorsa aygıt yöneticisinden ethernet (kablolu bağlantı) sürücüsünü kontrol et, gerekirse yüklemesini yeniden yap. Yine olmazsa kabloyu değiştirerek (başka bir kablo ile bağlayarak) dene. @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • Eğer yine olmazsa sistemi bir gün öncesine geri yükle @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • Demokrasilerde çareler tükenmez :) @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • Ve konu açarak soru sorarken ne sorduğun tam belli olmalı. Mesela bu konuda ilk halde birden fazla bağlantı mevcut problemi anlaşılırken sonra -yorumlarda- kablolu bağlanamadığını yazdın. Bunlar farklı konular. Hem gereksiz yere kendi kafanı bulandırıyorsun, hemde konuda sorduğun sorunun anlaşılmasını zor hale getiriyorsun. Bunlarla alakalı gereken hassasiyeti göstermelisin. Bu gibi hallerde gerekiyorsa yeni bir konu açarak diğer probleminide belirtir ve sorarsın. Bu şekilde daha doğru ve daha sonuç alıcı olur @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz Abi dediğini denedim fakat o dediğin şeyler silinmiyor toprak34 5 yıl önce
    • @temmuz Yani toprak 2 - 3 falan toprak34 5 yıl önce
    • Özelliklerden "Kaldır" şeklinde değilde doğrudan sağ tık menüsünden "Sil" tıkla, birde öyle dene. Bu şekilde bağlı halde olmayan yani aktif durumda olmayan bağlantıları silebilirsin. Aktif bağlantı silinmez (Bunlarda "Sil" komutu pasif olur, tıklanamzlar) @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • Olmazsa PC'yi Güvenli Mod'da başlatarak oradan silersin @toprak34 temmuz 5 yıl önce