Wi-Fi parolasını komut satırından nasıl öğrenilir?

Kablosuz ağ şifresi komut satırınından nasıl öğrenilir? Wi-fi Parolası komut ile nasıl öğrenilir?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut satırı yani CMD üzerinden kablosuz ağ parolasını öğrenmek mümkündür. Bunun için kablosuz ağa daha önceden giriş yapmanız ve parolasının bilgisayarda saklanıyor olması gereklidir.

    CMD üzerinden wi-fi parolasını öğrenmek için şu adımları uygulayın:

    1. Komut satırını yönetici olarak çalıştırın.
    2. Komut satırında şu komutu uygulayın. Burada BASKIN benim wi-fi ağımın adı. Siz bu alanı şifreini öğrenmek istediğiniz ağ olarak değiştirin.
    netsh wlan show profile name=@BASKIN key=clear

    Kablosuz ağ parolası Security Settings > Key Content altında görünecektir.

    Yukarıdaki işlem Windows için geçerlidir. Eğer bir MAC kullanıyorsanız şu şekilde kayıtlı wifi parolasını öğrenebilirsiniz.

    1. Terminal'i açın.
    2. Aşağıdaki komutu uygulayın.Burada BASKIN benim wi-fi ağımın adı. Siz bu alanı şifreini öğrenmek istediğiniz ağ olarak değiştirin.
    security find-generic-password -ga @BASKIN " grep password

    Yukarıdaki komutlarla wi-fi parolasını öğrenebilirsiniz.

    Windows İçin Örnek Resim :

    NOT ( EK ) : Wi-Fi Ağ İsmini Öğrenme

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Başka sitelerden kopyala yapıştır yapmak yasaktır. Bu içeriği bir defaya mahsus değiştiriyorum. Diğer paylaşımlarını sildim. Konu aynı olabilir ama içeriği kendine özgü şekilde paylaşmalısın. Benim düzenlememi örnek olarak alabilirsin. hakan 5 yıl önce
    • Doğru diyor @hakan dinle onu yoksa yasaklanır'sın siteden darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak @ybaskin34 kimseyi yasaklamak niyetinde değilim ama bu konuda kesin kurallarımız var. Bizim içeriğimizin kopyalanmasını istemiyorsak biz de başka siteden kopyalayıp emeklerini çalmamalıyız. Başka bir sitede olan konuyu elbette kendi anlatımınız ile buraya taşıyabilirsiniz ama doğrudan kopyala yapıştıra izin vermiyoruz hakan 5 yıl önce