wifi bağlantı var ama internete girilmiyor

Merhaba wireless üzerinden internete bağlanıyordum bir anda bağlantı koptu. Tekrar bağlandım internet bağlantısı var görünüyor arkadaşım teamviewer üzerinden bilgisayarıma bağlanıyor ancak ben internete giremiyorum. Çözüm için tarayıcıları kaldırıp kurdum, wireless şifresini değiştirdim. ancak tüm bunlara rağmen bir çözüm bulamadım. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

İşletim sistemim win 7

slymnefe slymnefe (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Önce bir DNS değiştir. Olmazsa sonra devam ederiz. Google (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) veya Open DNS (208.67.222.222 ve 208.67.220.220) tavsiye ediyorum.

    DNS Nedir, nasıl değiştirilir?

    DNS değiştirmeden önce DNS ön belleğini boşaltmakta çözüm sağlayabilir:

    1. WindowsTuşu ve R tuşuna basarak "Çalıştır" kutusunu aç.
    2. Çalıştır satırına CMD yaz  ve enter tuşuna bas.
    3. Komut istemi (CMD) satırına alttaki komutu yaz ve enter tuşuna bas:
      ipconfig /flushdns
    4. İşlem tamamlanmıştır; komut isteminden çık.

    Bilgisayarı yeniden başlatmakta fayda olabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      selam yardımcı olmaya çalışıyım   aşada sağ köşede  çekim  gücünü  göstren  çizgi olan   yere tıklat ağ ve paylaşım merkezini aç  tıklat bağdaştırıcı ayarlarını değiştirn çif tıklat kablosuz ağ bağlantısını sağ tıklat devredışı bırak de aynı yeri tıklat etkinleştir de sıfırlamış oluysun biraz bekle gelecektir intrernet kolay gelsin

      emir38 emir38 (-4995)
      9 yıl önce cevaplandı

      • İşe yarayabilir ama problem internet bağlantısının olmaması değil, bağlantı bulunduğu halde browser'lardan web sayfalarına girilemiyormuş. temmuz 9 yıl önce

      Dns değiştirmek sorunu çözdü arkadaşlar teşekkürler

      slymnefe slymnefe (3)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Temmuz arkadaşımızın cevabını, çözümün solund yer alan "Cevap olarak Kabul Et" simgesine tıklayarak kapatırsanız sevirim. alattin 9 yıl önce
      • Geçmiş olsun :-) temmuz 9 yıl önce