Wifi Bozuk ya neden Ne olabilir

Laptop Wifi İp yapılandırması DEgil Diye Hata Veriyor Soru Taratıyorum olmuyor

güncelliyorum olmuyor

Ne yapmam Gerek

Masa Üstüne kabloyla ag baglantısı yapıyorum gene olmuyor Yardım

e3e3e3 e3e3e3 (15)
9 yıl önce sordu

  • Alt mesajımda aktardığım çözüm yolu problemini çözdümü, merak ettim. Aktarmayı yaptığım forumda mesajları okuduğumda yardım talebinde bulunan forum üyesi şunu yaptım, bunu yaptım şeklinde her bir şeyi yaptığını ama çözüm sağlayamadığını belirtmiş. Alttaki çözüm yolu tavsiyesi kendisine bu ifadeler üzerine yapılmış. Sende bu yolu tecrübe ettinmi ve ettiysen sonuç nasıl oldu? Sadece yardım istememeli, gelen yardım mesajlarının sonuçlarınıda bir mesaj ile açıklamalısın. Bu şekilde başkalarınında benzer problemlerinin çözümlerinde katkın olabilecektir. temmuz 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Benzer bir problem için ( wifi geçerli bir ip yapilandirmasina sahip degil ) Microsoft resmi forumu moderatörünün çözüm tavsiyesi:

..

 C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programi yüklüyse kaldirip tekrar deneyiniz.

Ayrica ADSL Modem yaziliminizida güncelleyerek test etmenizi öneririm.

temmuz temmuz (12505)