wifi geçerli bir ip yapilandirmasina sahip degil

-1

wifi geçerli bir ip yapilandirmasina sahip degil  ne yaptıysam olmadı yardım

ertugrul ertugrul (-1)
9 yıl önce sordu

  • Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Bilgisayarınızın markası modeli nedir? gibi bilgileri verirseniz daha detaylı çözüm önerileri alabilirsiniz. alattin 9 yıl önce
  • wifi Modelim Atheros AR9285 Wireless İşletim sistemim Windows 8.1 ertugrul 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Wifi dediğine göre laptop kullanıyorsun , wifi kartın driver güncellmesini yaptınız mı acaba ?

dyildiz dyildiz (183)
9 yıl önce cevaplandı

    Wifi ikonunu (saat-takvimin yanında) sağ tıkla: Ağ Paylaşım Merkezini Aç> Bağlantılar-Wifi (Durumu)> Özellikler>TCP/IP v4 (Özellikler)>Otomatik Bir IP Adresi al ve tamam..

    Veya - yine aynı yerden- >Aşağıdaki IP Adresini kullan.. Kullanılacak IP adresi kullanılan modem marka ve modeline göre değişir. Diyelimki Airties modem: IP Adresi: 192.168.2.2 (2'den 254'e kadar herhagibir..), IP Ağ Maskesi: 255.255.255.0 Varsayılan Ağ Geçiti: 192.168.2.1

    Veya yine Wifi ikonunu (saat-takvimin yanında) sağ tıkla> sorunları gider (Not: Bu yol her zaman tam olumlu sonuç vermeyebiliyor ama ilk denenmesi gerekenlerdendir.).

    Önemli:

    Dediklerimi yaptın ve sonuç alamadınmı? TCP/IP v4 özelliklerinde herhangi bir sebeple Modem IP'sine (Varsayılan ağ geçidi) uyumsuz bir Yerel IP (IP Adresi) işlenmiş olabilir. Kontrol etmek ve daha önce belirttiklerimi yapmak lazım. Hatta yerel IP'de yanlış/uyumsuz IP adresi olmasa bile (ilgili satır boş olsada) belirttiklerim yapılmalı.,

    Ayrıca sen neleri yaptında sonuç alamadın? Alternatif çözüm tavsiyeleri alabilmen için bunları mutlaka belirtmelisin.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Not: Alternatif tavsiyelerden bazıları, wireless bağdaştırıcı sürücüsünü tamamen kaldırıp (uninstall) ve tam sistem temizliği yaparak yeniden kurmak, iyi bir virüs/zararlı yazılım temizliği yapmak gibi.. temmuz 9 yıl önce