Wifi görünmüyor. Kablosuz ağ bağdaştırıcı sorunu

Bugün durup dururken bu hatayı almaya başladım. Ağ bağlantıları bölümünde sadece ethernet bağlantısı görünüyor kablosuz ağ wifi yok

burak06 burak06 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    WiFi sürücün bozulmuş veya yanliş (uyumsuz) güncelleme yapılmış gibi görülüyor. Ama ilk olarak modemi kapatıp yeniden açarak bir kontrol etmelisin. Sonra eğer düzelme olmazsa alttakileri yaparsın / deneyebilirsin:

    1- Eğer problem yanlış güncelleme kaynaklı ise sürücüye geri dönebilirsin (Bu halde "Sürücüye geri dön" düğmesi aktif durumlu olur).

    2- Sürücü üzerinde sağtık menüsünden cihazı önce devre dışı bırakarak sonra yine aynı yoldan etkinleştirmeyi deneyebilirsin.

    3- Yine sürücü üzerinde sağtık menüsünden "Donanım değişikliklerini tara" yaptırabilirsin.

    4- Sürücüyü kaldırarak doğru ve uyumlu sürücüyü yeniden yükleyebilirsin.

    5- Sistem geri yüklemesi yaparak PC'yi problem öncesi bir zamana geri alabilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    ve/veya internete kabolulu bağlanarak işlerini sürdürebilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bendeki en son sürümüydü. Aygıt yöneticisinden kaldırdım ve sitesinden indirdiğim son sürümü tekrar kurdum çözülmedi. Sonra komut istemcisinde

      1. netsh int ip reset a.txt

      2. netsh winsock reset

      3. netsh winhttp reset proxy

      4. netsh advfirewall reset

      5. ipconfig /flushdns

      bu komutları girdim bilgisayarı yeniden başlattım. Sonra da aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştir > sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara > bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver bölümünden güncelleştirdim düzeldi. Wifiye bağlanabiliyorum şuan ama net aşırı şekilde yavaş. Sayfalar filan çok geç açılıyor. Telefondan wifiye bağlandığımda gayet hızlı. Bu sorundan kaynaklanan bi yavaşlama bu :/

      burak06 burak06 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Gereksiz şeyler yapmışsın. Sistem geri yüklemesi yap. temmuz 6 yıl önce
      • En başta sistem geri yüklemesi yapmıştım çözülmemişti. Bu sefer daha geri bi tarihe yükleyeceğim bakalım düzelir umarım burak06 6 yıl önce