Wifi ile internete bağlanınca modemin internet ışıkları sönüyor

Telefonun wifi sinden modeme bağlandığım zaman modemin internet ve adsl ışıkları sönüyor. baglanmadigim zaman internet normal bi şekilde çalışıyor.Daha önce hiç böyle olmamıştı  ?

efeoztas06 efeoztas06 (6)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İlginç bir durum.Wifi ile bağlanan farklı bir aygıt ile bağlanıldığında da örneğin bir notebook veya başka bir telefon wifi ile internete bağlansa modeminizin ışıkları sönüyor mu, yoksa bu durum sadece sizin telefonunuz için mi geçerli ?

    Eğer sadece telefonunuzu kapsayan bir durumsa sorun sizin telefonunuzda olduğu sonucunu çıkarabiliriz.Bu durumda telefonunuzda bazı zararlı temizleme yazılımları ile taratabilir veya manuel ip adresi gibi farklı denemeler yapabilirsiniz.

    Ancak telefon harici farklı cihazlarda da wifi bağlantısı durumunda internet kesiliyorsa sorunun modem olduğu anlamını çıkarabiliriz.Bu durumda modeminize bir kere reset atmanız sorunu çözebilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)