Wifi ile Wirelles arasındaki fark

Wifi ile Wirelles in benzerlikleri ve farkları nelerdir

cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Wi-Fi ve Wireless yaygın kullanımda aynı şeyi ifade eder. İkisi de kablosuz ağı tasvir etmek için kullanılır. Fakat aslında Wireless ve  Wi-Fi tamamen faklıdır.

    Wi-Fi, daha çok bilgisayarlar tarafından kullanılan kısa mesafeli kablosuz ağları tanımlamak için kullanılır. Örneğin erişim noktaları, kablosuz modemler, oyun konsollarının kullandıkları kablosuz yapı  verilebilir.

    Wireless, Wi-Fi'den daha geniş ağları tanımlar. Örneğin tep telefonlarının kullandıkları ağ sistemi.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      WiFiWireless Fidelity İngilizce kelimelerinin kısaltmasıdır.

      Wireless Fidelity, Türkçesi:  Kablosuz Bağlantı Alanı

      temmuz temmuz (12505)