WiFi internette anlık kopmalar yaşıyorum nasıl düzeltebilirim?

Merhaba w10 notebookumda wifi bağlantım sorunsuz olmasına rağmen 15,30 dkda bir -1 saatte bir 30 - 40 saniyelik internetim gidiyor bu sürede internet bağlantımın olduğunu  gerek telefonumdan gerek masa üstünden interneti kullanarak anlayabiliyorum, wifi bağlantıma baktığımda bağlı, güvenli yazıyor ve 5 diş çekiyor, 30-40 saniye beklemek yerine bağlantıyı kesip tekrar bağlanırsam interneti kullanabiliyorum ama bu sorun yüzünden gerek oyunlarda gerek indirmelerimde çok sıkıntı çekiyorum fikirlerinizi, yardımlarınızı bekliyorum

sanssiz sanssiz (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    DNS önbelleğini temizle:

    DNS önbelleği nasıl temizlenir? (tıkla)

    Manuel DNS ataması yap:

    DNS nasıl değiştirilir (tıkla)

    Google DNS tavsiyemdir: 8.8.8.8 - 8.8.4.4

    Bunları doğru şekillerde yaparsan büyük ihtimalle belrttiğin problem ortadan kalkacaktır. Ama eğer problem devam ederse bundan sonra yapılması gereken kablosuz adaptör sürücüsünün yeniden yüklenmesi (veya güncellenmesi) olacaktır.

    Yine düzelme olmazsa;

    ,

    Edit:

    Birde Laptopta WiFi bağlantısı çok sık kopuyor (tıkla) linkine bak. Aynı muhtevalı başka açılan bir konuda çözüm tavsiyelerimi devam ettirdim.

    Windows işletim sistemi "Sorun Gider" uygulama ve araçlarına nasıl başvurulur:

    Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

    Windows 8 veya Windows 8.1 nasıl onarılır (repair)? (tıkla)

    Win7/Vista/WinXP için Microsoft Sorun Giderme Aracı nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Edit2:

    Laptop marka ve modelini buraya yaz ve bekle. Cevap yazacağım.

    Birde bu problemin ne zamandan beri hangi gelişmeden sonra ortaya çıktığını -yaklaşık olarak- belirt, izah etmeye çalış.

    Bazı problemlerin sebep ve çözümleri detaylarda gizli olur.

    Edit 3:

    Yorumda PC marka ve modelini Lenovo ideapad 320 15ikb olarak vermişsin.

    WLAN Driver (Qualcomm, Realtek, Intel) for Windows 10 (64-bit) - Notebook (tıkla)

    Yüklü kablosuz sürücü üst linkte olanmıydı ve eğer buysa (aynı isimli sürücü ise) nereden download etmiştin, yine bu sayfadanmı (Senin PC için en doğru sürücülerin bulunduğu bu Lenova resmi destek sayfasıdır. Başka sayfalardan yapılan sürücü downloadları problemli olabilir)?

    Eğer yüklü kablosuz sürücüsü üstteki değilse birde bunu download ederek yüklemeyi dene. Eskisini kaldır ve bunu yükle.

    Ama eğer bu sürücüdede problem yaşanıyorsa Laptopta WiFi bağlantısı çok sık kopuyor (tıkla) linkinde yer alan konuda konu sahibine tavsiyede bulunduğum kablosuz adaptör sürücüsünüde denersin. Tesadüftürki kablosuz adaptörler aynı marka model oluyorlar.

    Ayrıca o konuda son olarak yazdığım bilgileri, açıklamaları ve tavsiyeleri sende iyi okumalı ve gerekiyorsa onlarıda denemelisin. Bilhassada PC'nin problemsiz bir zamana geri yüklenmesi hususlarını..

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Dns önbelleği temizlemeyi daha önce denemiştim fakat sorunum halen devam ediyor dns değiştirme işe yararsa geri dönüş yapacağım, yardımınız için teşekkürler. sanssiz 5 yıl önce
    • Sırasıyla belirttiklerimi yaparsan sonunda mutlaka probleminde düzelme olacaktır. Kolay gelsin @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • dediklerini eksiksiz bir şekilde yaptım ama hala sorun devam ediyor :( @temmuz sanssiz 5 yıl önce
    • "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" tikini kaldırdınmı? Kaldırdıktan sonra alttaki "Tamam" düğmeside tıklanmalıydı. Yoksa işaret kalkmayabilir, geri gelebilir. Yeniden kontrol etmelisin @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • Evet kaldırdım, hatta kontrol maksatlı birdaha baktım şimdi tik işaretli değil. Sürücü güncelleştirmeyi de denedim ilk önce windowstan baktım sürücüm güncel gösteriyor sonra driver kimliğini çeşitli sitelerde aratıp bana sundukları sürümlere baktım en yakın 2017 var benim sürücümün tarihi 2018 mayıs ayı gösteriyor, acaba yanlış bir sürücü kurdum da doğru çalışmıyor mu diyorum bunun için aygıt yöneticisinden eski sürüme geri dönüyorum bu sefer wifi modemimi görmüyor :( sanssiz 5 yıl önce
    • Mesajımın alt kısmına yeniden bak @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • Mesajımın altına yeniden bak @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • Lenovo ideapad 320 15ikb @temmuz sanssiz 5 yıl önce
    • Bu sorun leptop geldiği günden beri var freedos olarak geldi bilgisayarcıya götürüp w10 iso ve sürücüleri kurdurttum eve getirdim tekrar leptopu o günden beri var sanssiz 5 yıl önce
    • Mesajımın altına yeniden bak @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • Realtek 8821CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC @temmuz driverımın adı bu verdiğiniz linkteki ile aynı driver mı değil mi anlayamıyorum sanssiz 5 yıl önce
    • Onıu bilemem ama senin verdiğin PC marka modeline göre senin kablosuz adaptör sürücünün doğru ve windows 10 64 bit uymlu sürümü bu. Zaten linkini verdiğim sitede Lenova'nın resmi destek sayfası @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • İstersen bu sürücüyü yüklemeden önce sistem geri yüklemede manuel olarak bir geri yükleme noktası kaydı oluştur. Sürücüyü yükledikten sonra bir uyumsuzlık vs problem yaşarsan sistemi o geri alma noktasına geri yüklersin. Yani önceki duruma geri dönebilirsin. Bunu bu şekilde yapmak herhalde daha iyi olacaktır. Dediğim şekilde önce bir geri yükleme noktası oluştur @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz sürücüyü kaldırdım linkteki sürücünün kurulumunu yaptim fakat birden fazla sürücü kurdu kurduğu sürücülerin çoğu çalışmıyor çalışan da(wlan sürücüsü) her wifiyi görmüyor buna bizimki dahil dediginiz gibi geri yükleme noktası oluşturmuştum geri yukle dediğimde uzun bir sure bekletttikten ve windowsu açtıktan sonra sistem geri yükleme başarı ile tamamlanamadı, ayrıntılar: Sistem Geri Yüklemesi dizini geri yükleme noktasından geri yüklerken başarısız oldu. Kaynak: Appxstaging Hedef: %program files%\WindowsApps Sistem geri yükleme sırasında belirtilmeyen bir hata oluştu.(0x80070005) Bu hatayı alıyorum şu anda bilgisayar aşırı yavaş çoğu sürücü de çalışmıyor geri de yukleyemiyorum ne yapmalıyım sanssiz 5 yıl önce
    • Shift tuşuna basarak ve basılı tutarak PC'yi yeniden başlat. PC yeniden başlama tamamlanana kadar Shift tuşuna basmaya devam et. Sorun Gider penceresi açılacaktır. Oradan Gelişmiş Seçeneklere tıklar ve Gelişmiş seçeneklerden Sistem Geri Yüklemeyi yaparsın. Oradan yaptığında başarılı sonuç olacaktır @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz bugün bu sorundan illallah ettim 5 dkda bir internetim kopmaya başlamıştı ve en son telefonumun internetini paylaşıp onu kullanmayı denedim yaklaşık 2 saattir kullanıyorum ve en ufak bir sorun yok burdan anladığım kadarıyla sorun modem kaynaklı ama tabletimde, telefonumda, masaüstü bilgisayarımda bu sorunu hiç yaşamazken neden sadece laptopumda yaşıyorum? sanssiz 5 yıl önce
    • Problem modemdemi bilemem (sen öyle diyorsun) ama modemi resetlemek ve fabrika ayarlarına geri döndürmek zor değil. Bunun için modemde bir düğme olmalı. Modemi eline alıp çekip çevirirsen herhalde görürsün. Bu reset düğmeleri modemlerde daha çok bir çukur yuva içeriside olurlar ve o çukur yere bir kürdan benzeri sivri cisimle girilip bastırılır, 6-7 saniye kadar basılı tutulur. Fakat daha sonra modem router'ın sıfırdan yeniden kurulumunu yapacaksın, bunu unutmalmaısın (kullanıcı ismi - parola falan gerekecek). Kolay gelsin @sanssiz temmuz 5 yıl önce
    • İlave olarak sana nacizane bir akıl daha vereyim. PC'yi al ve bir komşuna götür, orada komşunun yerel ağına girerek dene (kablosuzdan). Sonuçları orada gör. Senin kendi bulunduğun mekandaki yerel ağdan farklımı yoksa sonuçlar aynımı olacak, bunu gözlemle @sanssiz temmuz 5 yıl önce

    İlgi ve alakanız için teşekkürler @temmuz tavsiyeni dinledim ve alt komşumuzun wifisini 2 gün boyunca kullandım ve hiçbir kopma, kesinti yaşamadım sorun benim internet sağlayıcım veya modemimle alakalıymış.

    sanssiz sanssiz (3)