Wifi üzerinde sarı ünlem var ve internete bağlanamıyorum

Bakın detaylıca anlatıyorum bi sabah kalktım pcyi açtım internette ünlem vardı sorun gidere tıkladım wifi geçerli ıp yapılandırmasına sahip değil dedi telefonum falan internete bağlanıyodu sadece pc bağlanmıyodu bende telefondan video izleyerek yaptım ama ünlem işaretş hala gitmemiştirti ve inti hala kullanamıyodum bida sorun gidere tıkladım bu sefer varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor dedi ve yine video izleyerek yaptım ama hala ünlem gitmedi şimdi sorun gideri açıyorum sorun belirlenemedi diyor lütfen bi yardım edin gençler valla çıldırıcam

sonrizeli sonrizeli (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Wifi üzerinde sarı ünlem işareti varsa ve internet bağlantısında sorun olmadığından eminsen o zaman ilk yapman gereken şey şu:

    1. Windows ve R tuşlarına bas.
    2. Çalıştır penceresine  devmgmt.msc yaz enter tuşua bas.
    3. Daha sonra Ağ bağdaştırıcıları seçeneğini bul.
    4. Burada Intel Duand Band Wifreless veya Realtek Wifi gibi kablosuz ağ bağdaştırıcısı adını göreceksin.
    5. Sendeki elbette farklıdır. Bağdaştırıcı adındaki Wifi veya Wireless kelimesinden doğru olanı bulabilirsin.
    6. Bunu sağ tuşla tıkla ve Cihazı devre dışı bırak seçeneğini seç
    7. Daha sonra tekrarsan sağ tuşla tıkla ve Cihazı etkinleştiri seç.

    Bu genelde sorunu çözer.

    hakan hakan (15409)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Kankam dediklerii yaptım olmadı ama şu realtek pcı varya onun üzerinde ünlem var belki sorun odur bunu nasıl çözerim sonrizeli 4 yıl önce
    • googleye girip bilgisayarının üretici firmasının adını yazıp en sonunada driver indir yaz tıklamış olduğun linkte bilgisayar marka modellerine göre değişmekte sen gerekli bilgileri girip realtek wireless lan driveri indirip bilgisayarına kur sorunun çözülecektir @sonrizeli birde bilgisayarını virüs taramasından geçir gorele28 4 yıl önce

    Kankam dediğini yaptım olmadı ama şu realtek pcı varya onun üzerinde ünlem var belki sorun budur bunu nasıl çözebilirim

    sonrizeli sonrizeli (1)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bu sorun bende de oluyordu ben böyle çözüyordum

      1.Çözüm:

      1. Bilgisayarımı aç ve özellikler e tıkla

      2. Gelen ekrandan aygıt yöneticisini

      3.Aygıt yöneticisini açtıktan sonra Ağ bağdaştırıcılarına 2 kere tıkla ve daha fazla seçenek gelsin

      4. Gelen seçeneklerden alttaki resimde gösterdiğim isimlere sağ tıklayıp sürücü güncelleştir e tıklayın

      5. Gelen ekrandan Sürücü yazılımı için bilgisayarı tara ya tıkla

      6.Sürücü yazılımı için bilgisayarı taraya tıkladıkdan sonra  Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver 'e tıkla

      7.Gelen ekrandan da en üstte bulunan seçeneğe 1 kere tıkla ve ileri seçeneğine tıkla

      Ben böyle sorunu çözüyordum kendi şahsi bilgisayarımda sorunun hala devam ederse bana ulaş

      darkcrak darkcrak (5168)