Wifi (wireless,kablosuz) şifresini nasıl öğrenirim? Windows 8

Windows 8, Windows 8.1'de bilgisayardaki Wifi (wireless,kablosuz ağ) şifresini / parolasını nasıl öğrenirim resimli şekilde aşağıda gösterilmiştir.

Windows 8, Windows 8.1'de bilgisayardaki Wifi (wireless,kablosuz) şifresini / parolasını nasıl öğrenirim?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8, Windows 8.1'de bilgisayardaki Wifi (wireless,kablosuz) şifresini / parolasını nasıl öğrenirim?

    Bir kablosuz ağa  (wireless,Wifi) daha önce bağlandıysanız bu kablosuz ağ parolası bilgisayarınızda kayıtlı halde saklanır. Bu sebepten kayıtlı Wifi şifresini öğrenmek mümkündür.

    Wi-fi şifresini unuttunuz ve cep telefonunuzdan daha önce laptop bilgisayarınızdan girdiğiniz kablosuz ağa girmek istiyorsunuz. Bu gibi senaryolarda Wi-fi şifresini laptop bilgisayarınızdan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Maalesef kablosuz ağ parolası öğrenme tam tersi senaryolarda mümkün değil, yani Android telefonunuzdan wi-fi şifresini öğrenemezsiniz. Android telefon ve tabletlerde Wifi şifresi öğrenmek için telefonunuzun root edilmiş olması gerekmektedir.

    Aşağıda laptop gibi kablosuz ağa bağlanma özelliği olan bilgisayarlarda wi-fi parolası nasıl öğrenilir gösterilmiştir.

    Windows 8'de wi-fi, kablosuz, wireless şifresi nasıl öğrenirim?

    1. Laptop bilgisayarınızdan veya kablosuz adaptör kullanan bilgisayarınız ile wi-fi'ye bağlıyken ekranın sağ alt köşesinden wi-fi simgesini sağ tuşla tıklayın.

    2. Açılan pencereden Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç'ı seçin.
      Windows 8, Windows 8.1'de bilgisayardaki Wifi (wireless,kablosuz) şifresini / parolasını nasıl öğrenirim?  - ağ paylaşım merkezi

    3. Bağlantılar'da Wi-Fi yazısını tıklayın.
      Windows 8, Windows 8.1'de bilgisayardaki Wifi (wireless,kablosuz) şifresini / parolasını nasıl öğrenirim? - wi-fi
    4. Wi-fi durumu penceresinde Kablosuz özelliklerini tıklayın.
      Windows 8, Windows 8.1'de bilgisayardaki Wifi (wireless,kablosuz) şifresini / parolasını nasıl öğrenirim?  - kablosuz özellikleri
    5. Kablosuz ağ özellikleri penceresinde Güvenlik sekmesini tıklayın.
    6. Karakterleri gösteri'tıklayın.
      Windows 8, Windows 8.1'de bilgisayardaki Wifi (wireless,kablosuz) şifresini / parolasını nasıl öğrenirim? - güvenlik
    7. Ağ Güvenlik Anahtarı sizin wi-fi şifrenizdir.

    Windows 7 ve Windows Vista sistemlerde bilgisayardaki Wi-fi (wireless,kablosuz) şifresini öğrenme aşamaları benzerdir.

    Aynı yolu izleyerek Wireless şifresi öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    10 yıl önce cevaplandı

      bende kablosuz özellikleri diye 1 şık yok bilgisayar windows 8

      bana yardımcı olursanız çok sevinirim

      akif123 akif123 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Yanlış yere bakıyor olabilirsin. Resmini ekle mesajın altına, birde biz görelim. Yani baktığın yerin yanlışmı, doğrumu olduğuna.. temmuz 9 yıl önce