Wifinin uzakta çekmesi için ne yapmam lazım?

150 metre ileride olan bir evden nasıl internet bağlantısı alırım? Switch ile yapabilir miyim? Yapılırsa kablo 150 metre için sorun çıkarır mı?

emirmason emirmason (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kablo mesafesi fazla, 100 metrede bir repeater kullanılması gerekli. Ucuz Sinyal güçlendiriciler pek fayda sağlamaz bu mesafeden.

    https://www.hepsiburada.com/tp-link-cpe510-5ghz-300mbps-802-11n-a-13dbi-yuksek-kazanimli-dual-polarize-pasif-poe-destekli-dis-mekan-cpe-access-point-pm-bd802221

    Bu ürüne bakabilirsiniz. 150 Metre uzaktaysanız iş görebilir. Yorumlarda adam anlatmış nasıl kullandığını bakabilirsiniz. Ayrıca 15 km falan menzil arttıran ürünlere ben güvenmiyorum, 15 km arttırması biraz zor ve çok ucuzlar.

    Bu ürünler de iş görebilir.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      "150 metre ileride olan bir evden nasıl internet bağlantısı alırım? Switch ile yapabilir miyim? Yapılırsa kablo 150 metre için sorun çıkarır mı?"

      CAT 5, CAT 6 kablo ile yapılan bağlantının sağlıklı olabilmesi için en fazla kablo uzunluğu 100 metre olmalı. Kablo kalitesine göre 150 metreye kadar uzatılabilir ama sıkıntılı olabilir.  @hydra  bahsetmiş. Repeater denen tekrarlayıcı kullanmak lazım.  Böylelikle mesafeyi uzatabilirsin.

      hakan hakan (15424)