Wifislax işletim sisteminde .exe dosyası çalıştırılır mı?

Wifislax-4-12 final sürümünü kullanıyorum, kendi içindeki dahili oynatıcısı ile video ve MP3'leri oynatıyor fakat ben Windows'taki .exe uzantılı dosyaların da (VLC Player gibi) hatta oyunların bile bu ortamda çalışmasını istiyorum. Bir yolu var mıdır?

muvel muvel (332)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şuradaki dosyayı indirip terminale şu komutu girin, daha sonra çalıştırabilirsiniz

    upgradepkg --install-new wine-1.5.22*.txz

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      terminal nasıl açılıyor,

      dosyayı indirdim nereye kaydedeceğim

      muvel muvel (332)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Hiçbir yere kaydetmeyeceksiniz. Linux dağıtımı kullanıyorsunuz ama terminal hakkında hiçbir bilgi yok? Bunu biraz araştırın omercik 6 yıl önce