Wifiye bağlanırken telefon "ip adresi aliniyor" da kaliyor

Telefonla bağlanmaya çalışıyorum ama ip adresi aliniyorda kaliyor.

Telefon: general mobile.

modem:wifi-repaiter(başka wifiden alıp yeni wifi olarak paylasıyor).

Normal modem varsayarsanizda olur.

azizbursa azizbursa (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunu bende WA-801 isimli Access Point cihazında yaşamıştım.Cihaz sinyali kablosuz olarak alıyor ve kablosuz olarak çoğaltıyordu.Ancak telefon cihazları genelde modeme bağlanmak istediklerinde Ip Adresi alınıyor yazısında takılı kalıyordu.

    Bu sorun kablosuz olarak çoğaltılan modeme, kablosuz çoğaltan cihazın uzak olmasından kaynaklanıyor olabilir.Kısacası bağlantı kalitesizliği bu sorunu çokça kez yaşatabiliyor.Kullandığınız Repeater 'i ana modeme(kablosuz sinyali alan modeme) yakın mesafede konumlandırın.Repeater sinyali düzgün alamazsa, modem ile bağlantısı zayıf oluyor ve IP adresi atamada sıkıntı yaşatabiliyor.Ayrıca telefonunuzun Repeater'e olan uzaklığı da bu sorunu yaşatabiliyor.

    Bu sorunu yaşayan biri olarak Çözüm için Manuel IP atamasını tavsiye ederim.Manuel ip adresi bağlanmak istenilen modem üzerinde ip almak ile uğraşmadığından çok kısa sürede bağlanır.Eğer IP çakışması olmazsa bir sorun çıkarmayacaktır.

    Telefonunuza manuel ip atamak için buradaki konuyu ziyaret edebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)