Wiindows 7 sürümlerinin birbirinden farkı nedir?

arkadaşlar bu sürümlerin anlamları ve özellikleri nelerdir yardımcı olabilirmisiniz

andromobil andromobil (74)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 sürümleri hakkında temel farklılıkları kısaca aşağıda yazdım.  Hız, performans olarak aralarında bir fark yok. Olsa bile kaale alınacak cinsten değil.

    • Windows 7 Starter:
      Windows 7 nin en düşük özelliklere sahip versiyonu.  Windows Aero temaları yok. Masaüstü resmi dahi değiştirilemez. Sadece 32 bit sürümü var.  Aynı anda sadece 3 uygulama çalışır
    • Windows 7 Home Basic
      8 GB Ram'e kadar destekler temel tüm Windows özellikleri vardır.
    • Windows 7 Home Premium
      Windows 7 Home sürümü özelliklerime ilaveten Media Center gibi bir özelliği var.
    • Windows 7 Professional
      Daha çok okul, küçük ofis için geliştirilmiş Ağ desteği de olan sürümü.  16 GB Ram'e kadar destekler.
    • Windows 7 Enterprise
      Windows 7 pro özelliklerine Bitlocker gibi şifreleme özelliği eklenmiş sürüm.
    • Windows 7 Ultimate
      Windows 7 Enterprise'nin tüm özelliklerine sahip sadece lisanslama ile ilgili bazı değişiklikler var.

    hakan hakan (15409)