wikihow Türkçe sayfasına nasıl girilir?

wikihow nedir?

wikihow Türkçe sayfasına nasıl erişilir?

wikihow Türkçe web adresi nedir?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    wikihow türkçe web sitesine nasıl erişilir?

    Wikihow nedir?

    wikihow herhangi bir şeyin nasıl yapıldığını adım adım, bol görselle anlatıldığı bir sitedir. wikihow üzerinde "makyaj nasıl yapılır", "tavuk etinin bozulduğu nasıl anlaşılır", "Gmail şifresi nasıl değiştirilir" gibi çok farklı konularda resimli anlatım bulmak mümkün.

    wikihow anlatımlarında resimler ve videolar bolca kullanılır. Bunun yanında aşamaları anlatan resimler mevcuttur. wikihow içerikleri kullanıcılar tarafından oluşturulur.

    wikihow şuan 18 dilde yayın yapıyor. Bu dillerden biri de Türkçe. wikihow, pek çok mobil servis sağlayıcı tarafından ücretsiz servis ilan edildi. 42 ülkede wikihow sitesine erişim ücretsizdir. Yani mobil veri ücreti ödemezsiniz. Türkiye şuan bu ülkeler arasında değil. Bunu da belirteyim.

    wikihow türkçe sayfasına nasıl erişilir?

    Wikihow artık Türkçe olarak hizmet veriyor. wikihow türkçe web sitesine https://www.wikihow.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

    Wikihow türkçe içerik olarak şu kategorilerde yazı barındırıyor:

    • Sanat ve Eğlence
    • Araba ve Diğer Araçlar
    • Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar
    • Eğitim ve İletişim
    • Aile Yaşamı
    • Finans ve Ticaret
    • Yemek ve Davetler
    • Sağlık
    • Hobi ve Beceriler
    • Bayram ve Gelenekler
    • Ev ve Bahçe
    • Kişisel Bakım ve Stil
    • Evcil ve Yabani Hayvanlar
    • Felsefe ve Din
    • İlişkiler
    • Spor ve Fitness
    • Seyahat
    • İş Hayatı
    • Gençlik

    Bu kategorilerde şuanda sınırlı bir Türkçe içerik mevcut. Şuan için Wikihow Türkçe sitesinde 350 makale bulunuyor.

    Wikihow Türkçe'ye nasıl katkı sağlarım?

    Wikihow türkçe sayfasına katkı sağlamak için öncelikle üye olmalısınız. Daha sonra makale yazarak veya makale çevirerek wikihow türkçe sayfasına katkı sağlayabilirsiniz.

    Bunun dışında mevcut makaleleri düzenleyebilirsiniz ve ayrıca makalelerin sınıflandırılmasına yardımcı olabilirsiniz.

    murat murat (12492)