Wikiwand nedir, engelli Wikipedia sayfalarına erişim en kolay yoldan nasıl sağlanır?

Wikiwand nedir, en kolay yoldan -yasaklı- Wikipedia sayfalarına erişim nasıl sağlanır?

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Wikiland bir Chrome tarayıcı eklentisidir (uzantı). Bu eklenti ile Chrome internet taraycısından ülkemizde girilmesi engellenmiş Wikipedia sayfalarına, bu sayfaların modernize edilmiş görünümlerine girilebilmesi sağlanır

    Yani ülkemizde yasaklı olan Wikipedia sayfalarına bağlanmada VPN kullanma ve adres satırında sıfır ilavesi gibi değişiklik yapma gereği olmadan bunu sağlayan, bunu yaparkende Wikipedia sayfalarının görünümlerinde modern değişikliklerde gerçekleştiren Chrome tarayıcı eklentisidir.

    Wikiwand (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Ama bu Chrome'nin arka planında çalışacak hep, veri tüketimi, yavaşlık sağlayacak. Yüzde 1'de olsa dediklerim olacak.. rusaxox 5 yıl önce
    • Yüzde bir falan olmayacak. Hiç hissetmeyeceksin. Zaten öyle düşünürsen PC'de hiç bir şey yapmamsalısın. Program yüklemeyeceksin, oyun oynamayacaksın, internette sörf yapmayacaksın, tarayıcılara hiçbir uzantı yüklemeyeceksin, hiç bir artı özellik ilave etmeyeceksin falan.. Hatta PC'yi hiç açmayacaksın, bir köşede süs olarak tutabilirsin. At o manasız düşünceleri kafandan ve PC'den gerek ihtiyaçlarına gerekse zevklerine göre azami faydalanma yollarına bak, bunları araştır ve öğren. Ama elbette öyle fazla ihtiyaç olmayan lüzumsuz işlerden ve özellikle güvenilir olmayan uygulama ve kullanımlardanda uzak dur @rusaxox temmuz 5 yıl önce
    • İlave olarak bu eklentiyi sürekli kullanmak zorundada değilsin. İstediğin ve kullanma ihtiyacında olmadığın zamanlarda ayarlardan pasif hale getirebilirsin, ihitiyaç hissettiğin zamanlarda ise tekrar aktif edersin. Bunu yaparsan herhalde o bahsettiğin kuruntularda ortadan kalkacaktır @rusaxox temmuz 5 yıl önce
    • Benim demek istediğim, İnternetin tamamen özgür olması, VPN, eklenti, tüm bunlara gerek kalmadan, saf İnternet ile dolaşılmalı.. rusaxox 5 yıl önce
    • Benim istediğimde internetin özgür olması, hiç bir engelleme ve kısıtlama olmaksızın kullanılabilmesi.. Ama maalesef.. İntenettte engellemelere, yasaklamalara hayır! :)) @rusaxox temmuz 5 yıl önce