Windows 10 Pro kuracağım, sürücüler otomatik olarak yüklenir mi?

Masaüstü bilgisayarımda kullandığım orijinal Windows 8.1 işletim sistemini güncelleme yoluyla Win 10 Pro'ya yükseltmiştim. Son zamanlarda bazı sıkıntılar hasıl olduğu için yeniden temiz Windows 10 Pro 1709 yüklemeyi düşünüyorum. Win 8.1'de gerekli sürücüler, bilgisayarı satın aldığımda yüklüydü. Bu kez formatı kendim atacağım için tam bilgi sahibi değilim ama internetten öğrendiğim kadar Windows10 gerekli sürücüleri güncelleme yoluyla kendi yüklüyormuş. Bu doğru mu? Eğer doğru değilse ekstra hangi sürücüleri yüklemem gerekir?

Sistemim:

İntel Core İ3- 4160 CPU@3.6 GHz

4GBB DDR3

AMD Radeon HD 6570

neon neon (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet doğrudur. Windows, bilgisayar için gerekli sürücüleri otomatik olarak yükler. Yükledikten sonra ise güncellenmesi gereken sürücüleri Windows Update aracılığıyla otomatik olarak güncellemeye başlar. (güncellemesi için bilgisayarının internete bağlı olması gerekir)

    omercik omercik (9418)