win 7 adobe flash player sorunu

Adobe flash player hatalardan dolayı tamamen kaldırıp yeniden yükledim. Ancak yine de problemler devam ediyor. En olmadık zamanlarda hata vermesi oldukça problem oluyor...

yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Adobe flash player'i Adobe Flash Player Uninstaller yazılımı ile kaldırabilirsiniz.

    Adobe Flash Player Uninstaller, Flash player'in sorun çıkarttığı işletim sistemlerinde, flash player'i sağlıklı şekilde kaldırmak için kullanılan ücretsiz bir yazılımdır.

    Adobe Flash Player Uninstaller yazılımını buradan indirebilirsiniz.

    Bu Program Adobe Flash Player uygulamasını bilgisayarınızdan kaldıracak ekranında Kaldır'ı tıklayın.

    Daha sonra Adobe Flash Player'i buradan yükleyin.

    Eğer Chrome üzerinde flash player ile ilgili sorun yaşıyorsanız, şunu deneyin:

    Google Chrome bütünleşik olarak bir Flash player içerir. Pek çok kişi bunu bilmez. PepperFlashflash oynatıcısı Google Chrome ile gelen bütünleşik flash player'dır.

    Bazen PepperFlash videolarda duraklama, takılma, kasma sorununa yol açabilir. Özellikle video tam ekran izleniyorsa. Chrome içerisinden PepperFlash'ı kapatmak mümkündür.

    Flash player'da sürekli performans iyileştirmesi çıkartıldığı düşünülürse, PepperFlash'ı devredışı bırakmak mantıklı olabilir.

    Google Chrome'da PepperFlash nasıl devredışı bırakılır?

    1. Google Chrome'u açın.
    2. Chrome Adres satırına şunu yazın ve enter tuşuna basın. Bu komut google Chrome Eklentiler ekranını açacaktır.
      chrome://plugins/

      Google Chrome pepperflash devre dışı bırakma
    3. Google Chrome eklentiler ekranında sağ üst köşede Ayrıntılar'ı tıklatın.
      Goole Chrome eklentiler - ayrıntılar

    4. Açılan eklenti detaylarında Adobe Flash Player (2 files) yazan ekranında altında PepperFlash'ı bulun. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir. PepperFlash altındaki Devredışı bırak'ı tıklayınPepperFlash devredışı bırakma

    Yukarıdaki işlemle Google Chrome içerisinde tümleşik olarak gelen PepperFlash eklentisini kapatmış oldunuz. Artık videoları oynatmak için Adobe Flash Player kullanılacaktır. Böylelikle tam ekran videolarda kasma, duraklama, yavaşlama gibi sorunlar ortadan kalkacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba

      İnternet explorer 11'de flash uygulamam var bikaç dakika oynattıktan sonra beyaz bir ekran geliyor ortada ünlem işareti çıkıyor. Bunun çözümü konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

      aerol aerol (1)