win 7 ağ simgesinin yanındaki kablosuz ağ simgesi kayboldu

destklazum destklazum (16)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hiç lüzumsuz yere ardı ardına aynı problemle ilgili olarak yeni konu açıyorsun. Halbuki makul sürede makul cevaplarda verilmiş yeteri kadar.

    Mesela Sistem Geri Yüklemeyi denedinde olmadımı?

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Çok konu açarsan çok cevap almazsın. Önce gelen mesajlar ve çözüm tavsiyelerini dikkatle değerlendirmelisin.

    Edit:

    Başka ağlara bağlanamıyorumdan kastın herhalde kablosuzdur? Peki kendi ağına nasıl bağlanıyorsun? Kablolu ethernet bağlantısıylamı yoksa sistemde önceden kayıtlı kablosuz ayarlarıyla kablosuzmu? Konuya gönderdiğin resimde görülen ağ bağlantı ikon'u, kablolu ethernet bağlantısına ait. Eğer sen kendi internet ağına kablosuz değilde kablolu bağlanıyorsan bu durumda kablosuz adaptörünün sürücüsü bir şekilde bozulmuş veya silinmiş olabilir. Denetim Masası>Aygıt Yöneticisinden Kablosuz Ağ Bağdaştırıcısı sürücüsünün durumuna bakmalısın. Böyle bir sürücü varmı yokmu? Var ise sarı ünlemlimi yoksa normal bir şekilde yazılımı?

    Birde şöyle ihtimaller olabilir. Kablosuz bağdaştırıcı sürücüsü bir şekilde devre dışı bırakılmıştır veya PC'nin özelliğine göre  belki kablosuz bağdaştırıcıyı on-of yapan (kapatan açan) klavyede bir fonksiyon tuşu vardır (F tuşlarından bir gibi) ve senin bundan haberin olmayabilir. Bilgisayarının marka ve modeline göre bunuda araştırmalı, soruşturmalısın.

    Birde sistem tepsisinde (saat-takvim yanında) simgeler kaldırılabiliyor ve yeniden konulabiliyor. Ama ilk açtığım konuda buna değinilmiş ve sen ondan değil demişsin. Öyleyse bu ihtimali geçiyorum. Çok zaman geçtiğine göre Sistem Geri Yüklemede işe yaramayacaktır (Bu arada iki seneden beri neden problem yapmadında şimdi, doğrusu benim için merak konusu ve ilginç). Öyleyse özetliyorum: 1- Eğer bilgisiyar sadece kablolu bağlanabiliyorsa kablosuz sürücü bağlantısı problemi vardır. Bu vaziyet izah ettiğim şekillerde kontrol edilmelidir (devre dışı olma ihtimali buna dahil). 2- Kablosuz bağlantı adaptörü kapalı vaziyettedir ve klavyedeki özel fonksiyon tuşuyla açılmaya ihtiyacı vardır. 3- Bu vaziyetin sebebi virüs ve zararlı yazılımlarda olabilir ama bu ihtimal diğerlerine göre daha zayıftır. Yinede -diğerlerinden sonuç alınamazsa- dikkate alınmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • kardeşim çok önceden beri yok 2 yıl felan bilgisarayı aldık 1-2 ay sonra gitti wireles simgesi destklazum 8 yıl önce
    • Sana yeni konu açman doğru değil derken sadece benim tavsiyemle ilgili söylememiştim. Açtığın konuyu oradan takip etmeli ve sürdürmeliydin. Ama mademki burayada açtın mesajımı editliyor ve birkaç tahminde bulunuyorum onlara bakarsın. temmuz 8 yıl önce
    • önceden böle bi sorun olmayacağını düşündüm 14 yaşındayım o zaman küçüktüm bilemezdım şimdi internet hızlandırıcı aldım 105 tl ye ama yapamıyom bağlanma çıkmıyo destklazum 8 yıl önce
    • :) Benim yazdıklarım (ve diğer yazılanları) bilgisayarlardan biraz anlayan büyüklerine okut, onlar problemini çözebileceklerdir. Eğer yine yapamazsanız daha detaylı bilgi yazarsınız (şunu yaptık olmadı bunu yaptık olmadı gibi) yine buradan yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin. :) temmuz 8 yıl önce

    evet buyur bunlar var

    destklazum destklazum (16)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Seenin bilgisayarında kablosuz ağ bağdaştırıcısı sürücüsü yok ve belki bilgisayarında böyle bir bağdaştırıcıda yok (bozulmuş, çalışmaz hale gelmişte olabilir). Eminmisin bilgisayarında kablosuz bağdaştırıcı adaptörü olduğuna? Ağ bağdaştırıcılarında sadece kablolu ethernet sürücüsü görünmekte ve sen bu bilgisayara -bırakalım başka ağlara kablosuz bağlanabilmeyi- kendi ağında bile kablosuz bağlanamaz sadece ethernet kablosu ile bağlanabilirsin. Daha önce nasıl bağlandığını (kablosuz, kablolu) sormuştum, cevap vermemiştin. Demekki vaziyet buymuş. Böyle olunca ya bilgisayarında dahili (kendinden) kablosuz adaptör olup olmadığını öğreneceksin ve var ise onun sürücüsünüde yükleyeceksin yada harici (dışarıdan USB'ye takılan bir kablosuz) bir adaptör alacaksın ve yine bunada sürücü yükleyeceksin. Ama sen bu bilgisayarı en iyisi bir bilgisayar tamircesine götür ve ne şekli gerekiyorsa onlara yaptır. Elli lira civarı bir para alırlar, çok tutmaz. temmuz 8 yıl önce