Win 8.1 wifi silik şekilde kapalı yazıyor

Ben wifi ye bağlanmak için aşağıdaki sekmelerden wifiye tıkladığımda gelen mor ekranda wifi kapalı yazıyor ve silik bir şekilde yazıyor. fn+ f1-f12 tuşları da fayda etmedi çoğu şeyi denedim ve böyle bir sorunla karşılaşan çok kişi yok galiba Acilen yardıma ihtiyacım var.

draxar draxar (3)
8 yıl önce sordu

  • Bu problem PC'de sistem kurulumunun (format atılmasının) hemen ardındanmı meydana geldi yoksa önceleri wifi problemi yok iken sonradanmı ortaya çıktı? temmuz 8 yıl önce
  • Ö önceleri bi problem yoktu bir gün açtığımda böyle olmuştu ve sadece advanced system care yüklemiştim onu kaldırdım sistem geri yükleme felanda yaptım 1hafta öncesine fayda etmedi draxar 8 yıl önce
  • Mesajımı editledim. temmuz 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

1-Fn'ye basmadan tek tek F10, F11 ve F12 tuşlarını dene.

2- Denetim Masası arama motorunda "Ağ bağlantılarını görüntüle"yi ara ve Ağ bağlantıları penceresinde Wifi'yi sağ tık menüsü yolu ile önce devre dışı bırak sonra yeniden etkinleştir (Zaten devre dışı haldeyse yine etkinleştir).

Edit:

3- PC'de virüs ve zararlılar derin taraması yap, bulunanları temizle.

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? (tıkla)

Edit 2:

WiFi üzerinde sağtık menüsünden "Sorunları Gider"i tıkla.

Buda çözüm olmazsa WiFi sürücüsünü önce kaldır ve sonra yeniden kur.

Edit 3:Temiz ön yükleme hizmetlerin ve başlangıçta çalışan programların geçici olarak devre dışı bırakılmasıdır ve problemleri doğrudan çözmek değilde daha çok problemlerin sebeplerini/kaynağını tesbit edebilmek için kullanılır. Uzun ve zor bir deneme yanılma sürecini gerektirir. Zaten bu çözüm yolundan önce başka yollarda bulunur (mesela sfc /scannow komutunun işletimesi gibi). Teknolojik ve/veya yazılımla ilgili problemlerde belirli sralar izlenir. Bence sırada wifi sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmak var. Bunu yaptınmı?

Edit 4: Bir hafta öncesine sistem geri yükleme yapmıştın galiba ve bu çözüm sağlamamıştı. Birde -eğer varsa- daha eski bir geri alma noktasına (daha önce bir tarihe) geri yükleme yapmayı dene (Mesela 1 Ay önceki tarihe..). Sistem geri yükleme işini Güvenli Mod'a yapmak daha iyi olabilir.

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce cevaplandı

    onları denedim fayda etmedi garip bir durum donanımsal olabilir diye wifi adaptörünü açtım bilgisayarı söküğ bir iki kurcaladım olmadı kafayı yedim

    draxar draxar (3)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Üstteki mesajıma 3. maddeyi (çözüm tavsiyemi) ekledim. temmuz 8 yıl önce
    • mcafee total protection var tarama sonucunu paylaşacağım teşekkürler. draxar 8 yıl önce
    • Tarama sonucu bir şey çıkmadı. Başka bir çözüm yolu yok mudur. draxar 8 yıl önce
    • Vardır herhalde ama PC başında araştırmak lazım. Buda senin yapabilecğin birşey. Bu arada sadece antivirüs ile tarama yetmeyebilir. Bazı zararlılar sisteme virüslerden daha çok zarar verebiliyorlar. Öyleyse birde Malwarebytes ile tarayalım PC'yi. Mesajım altına link ekliyorum, bakarsın. temmuz 8 yıl önce
    • Biraz daha araştırınca bu sorun wifi çubuğunda kırmızı çarpı sorunuymuş. Win 8.1 için ne yapmam gerekli ? Bununla ilgilibilginiz varsa yardımcı olur musunuz? draxar 8 yıl önce
    • WiFi üzerinde sağtık menüsünden "Sorunları Gider"i tıkla. temmuz 8 yıl önce
    • Buda çözüm olmazsa WiFi sürücüsünü önce kaldır ve sonra yeniden kur. temmuz 8 yıl önce
    • Windows temiz önyükleme çözüm olabilirmiş ama dosyalarıma zarar vermesinden korkuyorum Böyle bir durum olma olasılığı var mıdır yada başka bir sorun çıkartır mı. draxar 8 yıl önce
    • Temiz ön yükleme hizmetlerin ve başlangıçta çalışan programların geçici olarak devre dışı bırakılmasıdır ve problemleri doğrudan çözmek değilde daha çok problemlerin sebeplerini/kaynağını tesbit edebilmek için kullanılır. Uzun ve zor bir deneme yanılma sürecini gerektirir. Zaten bu çözüm yolundan önce başka yollarda bulunur (mesela sfc /scannow komutunun işletimesi gibi). Teknolojik ve/veya yazılımla ilgili problemlerde belirli sralar izlenir. Bence sırada wifi sürücüsünü kaldırıp yeniden kurmak var. Bunu yaptınmı? Not: Bu bilgi ve tavsiyeyi başkalarınında faydalanabilmesi için mesajımın sonuna ekliyorum. temmuz 8 yıl önce
    • Edit 4 ekledim, bakarsın. temmuz 8 yıl önce