Win 8 de agdaki yazıcı sorunu

Merhabalar

 arkadaşlar win 8de ağ üzerinden çıktı alabildiğim yazıcıdan şuan durduk yere çıktı alamıyorum baglanılamadı hatası veriyor çözüm hakkında bilgisi olan varmı ag üzerinden tekrar baglamayı denedigimdede hata veriyor

sberber12 sberber12 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sistem geri alma ile hiç uğraşmadan problemi düzeltebilirsin. Gerekirse iki PC üzerindede (Ana bilgisayar ve ağdaki diğer bilgisayar)..

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Sistemi geri almasam iyi aslında ama en son çare olarak bu olacak tabiki başka alternatifi olan varmı araştırıyorum ama işler dahada karmaşıklaştı

      sberber12 sberber12 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Bu sorun durduk yere oluştuysa,

        • Ağ yazıcınısı kapatıp açmak
        • Yazıcının bağlı olduğu bir access point, switch benzeri cihaz varsa kapatıp açmak
        • Ağ yazıcısına bağlanamayan bilgisayarı kapatıp açmak

        İlk yapılması gerekenler.  Sorun sadece sizin bilgisayarınız da mı bunu ayrıca kontrol etmelisiniz. Ağ üzerinde başka sorun yaşayan var mı?

        Sorunun sadece sizde olduğunu düşünerekten,  kendi bilgisayarınızda ağ sürücüsünü silin ve yeniden yükleyin.

        Yazıcınıza özgü bir yazılım varsa kurulumu bununla yapmanızı öneririm.

        Ayrıca, bir güvenlik yazılımı kullanıyorsanız (Internet security, Firewall) gibi bu programı devreden çıkartmayı deneyebilirsiniz.

        murat murat (12492)