Win 8 de internet bağlantısı sorunu

msi marka win 8 pc kullanıyorum ve kablosuz bağlantı sorunu yaşıyorum internet bağlı gözüktüğü halde bağlanılamıyor wifi seçeneğinde pc nin  kapatıp açınca geri geliyor fakat 25 30 dk sonra geri gidiyor skype kullanırken sıkıntı yaşıyorum bağlantım kopuyor sürekli modemi dahi değiştirttim fakat olmadı sitede yazan yöntemleride denemedim bir faydası olmadı hala aynı sorunu yaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim .

hbnr hbnr (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 sürekli kablosuz ağdan kopuyor  Sürekli bağlantı kopmasına çözüm olabilir. Yani.......

    Windows 8'de sık sık kablosuz ağdan çıkma sebebiniz güç seçenekleri olabilir.

    Windows 8 Kablosuz Ağ Sorunu Sorun Giderme Aşama 1

    1. Klavyeden Windows (üzerinde windows simgesi olan tuş)  tuşuna basın.
    2. Windows 8 İngilizce ise Power Options Türkçe ise Güç seçenekleri yazın.
    3. Hangi Güç planını kullanıyorsanız onu seçin ve Change Plan Settings /  Plan ayarlarını değiştiri seçin.
    4. Change Advanced Power Settings / Gelişmiş Güç ayarlarını değiştir'i seçin.
    5. Scroll aşağı indirin ve Wireless Adapter Settings / Kablosuz ağ adaptörü ayarlarını seçin.
    6. Power Saving Mode / Güç tasarufu modu altında Pilde ve  Prize takılı yazan yerlerde Maximum Performance / En yüksek performans seçin.

    Windows 8 Kablosuz Ağ Sorunu Sorun Giderme Aşama 2

    1. Denetim Masasına gidin. Network and Internet >Network and Sharing Center (Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları) yolunu izleyin.
    2. Kablosuz ağ bağlantınızı seçin (Mavi renkli ve bağlı görünen) iki kere tıklayın.
    3. Açılan pencereden Özellikleri seçin.
    4. Daha sonra Yapılandır'ı seçin (Configure)
    5. Güç Yönetimi altında Allow computer to turn off this device to save power / Güç kazancı için bilgisayar bu aygıtı kapatsın işaretini kaldırın.
    6. Tamam tıklayarak kapatın
    7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Ayrıca ağ adına sağ tıkla Bağlantı özelliklerini görüntüle ye tıkla

    Üstteki resimde gördüğün kısımları işaretle. Böylece ağadan koptuğun zaman yeniden bağlanacak

    yusufbozar yusufbozar (348)