Win 8 kurulu olan bir bilgisayarı win 7 ye format ile çevirme

şu an bilgisayarımda win8 kurulu ve sizden aldığım bilgilerle  USB bellek ile kurdum. Fakat memnun kalmadığım için tekrardan format atarak win7 yapmak istiyorum. Nasıl yapacağımı anlatır mısınız. Gene biosdan usb felan mı yapcaz nelere dikkat etmem gerekiyor

mirzabey mirzabey (-1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8'i kurarken ne yaptıysanız tıpkısının aynısını Windows 7 kurarken de yapacaksınız. Tek fark USB belleğe Windows 8 yerine 7'nin ISO dosyasını yazdırmanız gerekiyor. Bunu da Google'a "Windows 7 ISO indir" yazarak kolayca bulabilirsiniz.

    Onun dışında hepsi aynı, hiçbir fark yoktur.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • win7 İOS yazdığım zaman microsoftun kendi sayfasından indirme yeri çıkıyor, fakat indirmek için satın aldığınız ürün anahtarını giriniz diyor. O anahtarı girmeden win7 İOS dosyasını indiremiyorum. Başka yolu varmı? Nereden indirebilirim win7 İOS u mirzabey 6 yıl önce

    -1

    aynı şekilde yazdığımda win8 den farklı olarak ürün anahtarı girmemi istiyor yoksa indirmem pek mümkün olmayacak sanırım. Nasıl yapabilirim. Ürün anahtarım yok ve internetten bulduğum bazı anahtarları ise kabul etmiyor.

    mirzabey mirzabey (-1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Windows 7'de ürün anahtarı bölümünü geçebiliyor olmalısınız kurulum esnasında. Dediğinizi tam olarak anlayamadım omercik 6 yıl önce
    • win7 İOS yazdığım zaman microsoftun kendi sayfasından indirme yeri çıkıyor, fakat indirmek için satın aldığınız ürün anahtarını giriniz diyor. O anahtarı girmeden win7 İOS dosyasını indiremiyorum. Başka yolu varmı? Nereden indirebilirim win7 İOS u mirzabey 6 yıl önce
    • Win 7 iOS değil Win 7 ISO diye aratmanız gerekiyor. Link paylaşamıyorum ama microsoft'un sitesi dışında başka bir yerden indirin. omercik 6 yıl önce