Win Onedrive Kaldırma (Win 8,Win 10)

Windows Onedrive kaldıramama sorunu (8,10)

Windows OneDrive nasıl kaldırılır aşağıda bulabilirsiniz

kugabugra18 kugabugra18 (47)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Arkadaşlar bu linkteki uygulama ile Onedrive'i kaldırabilirsiniz kesinlikle güvenlidir

    Uygulama:https://mega.nz/#!DUICkJKZ

    Şifre:!U9mQdqqMjnQuzimjdSrF2F7u1rOSnlzpgvfgsMXLNwQ

    NOT!:Yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın

    !!! Lütfen Kaynak Belirtmeden Paylaşmayınız !!!

    Veya  aşağıda anlatılan adımları uygulayarak OneDrive kaldırma programını siz oluşturun.

    OneDrive kaldırmak için toplu işlem dosyası oluşturma:

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Çalıştır açılacaktır.
    2. Çalıştıra notepad yazın enter tuşuna basın.
    3. Açılan not defteri penceresine şu kodu kopyalayın.
      @echo off
      cls
      set x86="%SYSTEMROOT%\System32\OneDriveSetup.exe"
      set x64="%SYSTEMROOT%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe"
      echo OneDrive islemi kapatiliyor.
      echo.
      taskkill /f /im OneDrive.exe > NUL 2>&1
      ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1
      echo OneDrive kaldiriliyor.
      echo.
      if exist %x64% (
      %x64% /uninstall
      ) else (
      %x86% /uninstall
      )
      ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1
      echo OneDrive'dan arda kalanlar temizleniyor.
      echo.
      rd "%USERPROFILE%\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
      rd "C:\OneDriveTemp" /Q /S > NUL 2>&1
      rd "%LOCALAPPDATA%\Microsoft\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
      rd "%PROGRAMDATA%\Microsoft OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
      echo OneDrive, Dosya Gezgini yan panelinden kaldırılıyor.
      echo.
      REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1
      REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1
      @echo off
      cls
      set x86="%SYSTEMROOT%\System32\OneDriveSetup.exe"
      set x64="%SYSTEMROOT%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe"
      echo OneDrive islemi kapatiliyor.
      echo.
      taskkill /f /im OneDrive.exe > NUL 2>&1
      ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1
      echo OneDrive kaldiriliyor.
      echo.
      if exist %x64% (
      %x64% /uninstall
      ) else (
      %x86% /uninstall
      )
      ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1
      echo OneDrive'dan arda kalanlar temizleniyor.
      echo.
      rd "%USERPROFILE%\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
      rd "C:\OneDriveTemp" /Q /S > NUL 2>&1
      rd "%LOCALAPPDATA%\Microsoft\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
      rd "%PROGRAMDATA%\Microsoft OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
      echo OneDrive, Dosya Gezgini yan panelinden kaldırılıyor.
      echo.
      REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1
      REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1
      color A
      echo artık kapatabilirsiniz

      pause

    4. Daha sonra Dosya > Farklı Kaydet'i tıklayın.

    5. Dosya adına OnedriveKaldirma.bat yazın.

    6. Kayıt türü tüm dosyalar seçin.

    7. Masaüstüne kaydedin.

    8. Daha sonra OnedriveKaldirma.bat  dosyasını sağ tuşla tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

    Yukarıdaki toplu işlem dosyası ile One Drive kaldırılacaktır.

    kugabugra18 kugabugra18 (47)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Paylaşım için teşekkürler. Çözüm @editor tarafından düzenlenmiştir. editor 7 yıl önce

    • sağol ben aslında kendi çözmümü sunmak istemiştim umarım yasak değldir kugabugra18 7 yıl önce
    • bilgi paylaşımı yapılabiliyor evet serbest keni sorunuza kendiniz cevap yazabilirsiniz yanlız paylaştığınız linkler uzmanım nette paylaşılmıyor candan 7 yıl önce
    • Anladım! Ne demek yasak, elbette kendi çözümlerinide paylaşabileceksin, başkalarına faydalı olacaksın. Bunun için sayfa üstünde renkli düğmeler var ve orada en sondaki gri düğme "çözüm paylaş" düğmesidir. Bir daha çözüm paylaşmak istersen bu özel düğmeyi kullanırsın. Daha pratik kullanımı olur. Sende sağol, kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • @kugabugra18 paylaşım için teşekkürler. @candan'in belirttiği gibi kullanıcıların farklı sitelere yüklediği dosyaların tamamını tarayamadığımız için güvenlik amaçlı bu tür linklerin paylaşılmasını hoş görmüyoruz. Fakat script'i inceledim. Sorun yok. @editor de zaten çözümünü güncellemiş. Bir sonraki paylaşımları bu şekilde yaparsan daha faydalı olur. Güzel paylaşım. alattin 7 yıl önce
    • teşekkürler bir dahakine dikkat ederim kugabugra18 7 yıl önce