win10 a yükseltme sorunu

Mrb ben win8.1 laptopumu win10 a yükseltmeye çalısıyorum fakat yükseltme esnasında %71 e geldiginde kalıyor ve sabit disk ışığı sönüyor ekran donuyor mecburen güç tuşuna basıp 8.1 e dönmek zorunda kalıyorum ve bunu 3 kere denedim hep aynısı oluyor nedeni nedir ?

hasan9875o hasan9875o (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    windows 10 temiz format atmanızı önerrim kurtarma medyanız var ise  bilgisayarınıza takın ve yeniden başlatın
    logo gözükünce bios tuşuna aralıklarla basın siyah  ekaran gelecek burda sizin medyanız görünür ok işaretleri ile
    üzeribe gelin ve entr a basın kurtarma medyanız açılacaktır ileri tıklatın kuruluma başlayın format DVD veya USB yokise windows 10 indirme aracını indirin usb ye direkt olarak iner dvd ye yazdırmak isterseniz DVD ye yadırmak için iso programı burdan indirin

    ___________________________________________________________________________________________
    Windows 10 :burdan indirin
    _____________________________________________________________________________________________________

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sabit diskte problem olabilir. Bir defada CHKDSK disk denetlemesi yaptıktan sonra yükseltmeyi denersin.

      Komut istemi (CMD) arabiriminden yapıyorsun (Yönetici olarak açacaksın).

      Kullanacağın format şöyle olacaktır: chkdsk c: /f /x veya chkdsk c: /f /r

      Komut yazılacak ve "enter" tuşuna basılacaktır. Bilgisayar yeniden başlatıldığında tarama başlar (Uygulamada sana evet/hayır şeklinde sorulur). Sabit diskin kapasite büyüklüğüne ve diskteki hataların durumuna bağlı olarak tarama uzun sürecektir. Bazan ilerleme duracak, belki tarama hiç bitmeyecek gibi uzun süre bir ilerleme olmayacaktır. Fakat mutlaka sabırla beklenmelidir. Zira disk denetlemesi eninde sonunda tamamlanır.

      Sonra sistem yükseltmeyi yeniden denersin.

      Kolay gelsin.

      Edit:

      İkinci mesajında linkini paylaştığın resme göre maalesef sabit disk problemli gibi görünüyor. HDD Regenerator taramasıyla çözüm elde edilebilir diye düşünüyorum. Denemek lazım:

      HDD Regenerator nasıl bir programdır ve nasıl kullanılır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Dediginiz gibi CHKDSK disk denetlemesi  yaptım. fakat gine aynı şekilde bi hata veriyor ve hep %71 de kalıyor sabit disk ışığı sönüp ekran donuyor. Birinin önerisiyle disk hatalarına baktım http://i.hizliresim.com/88R11Q.png bu görüntü çıktı bunlar normal mi sorunlu mu ne yapmam gerek ?

        sonuc:

        HDD Regenerator  İle dediginiz gibi tara ve onar yaptım fakat 0 hata çıktı B ve R harflerinde. HD tune ile tekrar health seçenegine baktıgımda gine aynı hdd hataları görünüyor

        hasan9875o hasan9875o (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • Mesajımın alt kısmına yeniden bakarsın. temmuz 7 yıl önce